Ks. Walkiewicz: Miłosierdzie to miłość, która wzięła się do roboty

EmaPob 09-10-2016, 09:06
Artykuł
Telewizja Republika

Goścmi Dominiki Figurskiej w programie "Polska na dzień dobry- weekend" byli członkowie Fundacji Dzieło Nowegotysiąclecia: ks. Paweł Walkiewicz - członek zarządu Fundacji, Anna Bubel - kierownik biura prasowego, a także Ewelina Tomaszewska - menadżer ds kampanii społecznych. Rozmowa dotyczyła obchodów Dnia Papieskiego, którego hasło przewodnie w tym roku to „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.

– Miłosierdzie to spadek od Pana Boga, ale też miłość, która wzięła się do roboty - mówił na antenie Telewizji Republika ks. Paweł Walkiewicz. -Takiej definicji miłosierdzia doświadczamy w Fundacji na co dzień. Do tego, by być świadkami miłosierdzia, zachęcał nas też Jan Paweł II- dodał ksiądz.

"Widok młodych, którzy robią coś dla innych, to najpiękniejszy pomnik dla św. Jana Pawła II"

– Fundacja pomogła na pewno mi, mimo że nigdy nie byłem jej stypendystą- mówił ks. Walkiewicz. - Widok młoodych ludzi, którzy korzystają z dobroci innych i robią coś dla innych to najpiekniejszy pomnik dla św. Jana Pawła II- stwierdził ksiądz.

– Fundacja jest formą wspierania młodych ludzi, którzy zdobywają wykształcenie -powiedział ksiądz. - Zajmujemy się młodzieżą od szkoły gimnazjalnej do końca studiów. Pomoc kierowana jest do osób ubogich, których z różnych względów nie stać na opłacenie edukacji - zaznaczył ks. Walczak.

Miasteczka rodzinne z atrakcjami dla całych rodzin

– W tej chwili Fundacja wspiera 2,3 tys. stypendystów, a osób, które ukończyły program jest ponad 4 tys. - dodała Anna Bubel z biura prasowego Fundacji. 

– Na Krakowskim Przedmieściu pod kościół sióstr Wizytek, powstanie dziś jedno z miasteczek rodzinnych - mówila Bubel. - Drugie z nich ulokowane bedzie przy parafii Św. Andrzeja Boboli. W obu miasteczkach nie zabraknie atrakcji skierowanych do całych rodzin 
Lokalne obchody Dnia Papieskiego poza Warszawą obejmą też inne miasta - dodała Anna Bubel. 

"Co daje Fundacja? Przede wszystkim przyjaźń"

– Nasi stypendyści pomagali też jako wolantariusze przy organizacji Światowych Dni Młodzieży- mówił ks. Walkiewicz. - W naszej Fundacji bardzo wazny jest element formacyjny, stanowimy piekną rodzinę z Janem Pawłem II, ale też między sobą - powiedział ksiądz. 

– Ludzie pytają co daje Fundacja? Przede wszystkim przyjaźn - zaznaczyła Ewelina Tomaszewska. 

Zachęcamy do wsparcia Fundacji

– Z roku na rok pojawiają sie ludzie, którzy chcą pomóc i nie szukają rozgłosu - powiedział ks. Walkiewicz. - Przekazują pieniądze anonimowo i z radością angażują się we wspieranie naszej Fundacji - zaznczył.

– Zachęcamy, by dziś wesprzeć Fundację, ale istnieje też taka możliwość poza Dniem Papieskim.

By wesprzeć Fundację Dzieło Tysiąclecia wystarczy wysłać sms o treści POMOC na numer 74265. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy