Krzysztof Mróz (PiS): Kobiety, które poświęciły się wychowywaniu dzieci, będą miały emeryturę

Artykuł
Telewizja Republika

Gościem porannego programu "Polska na dzień dobry" był senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz. – Obniżenie ZUS-u dla mikroprzedsiębiorców dla mnie, jako ekonomisty, jest niezwykle ważne. ZUS będzie proporcjonalny dla przychodów. Będziemy mieć też najniższy CIT w Europie. Wszystkie zmiany, które wczoraj zaproponowaliśmy, mają wejść do końca roku – tłumaczył polityk.

Konwencja Platformy Obywatelskiej

– Platforma Obywatelska poza krzyczeniem, że jednoczą się by zaskarbić sobie władzę w samorządach, nie przedstawiła nic konkretnego. Te posępne miny działaczy PO i Nowoczesnej mizerność ich sytuacje wyśmienicie przedstawiły – rozpoczął senator.

Propozycje Prawa i Sprawiedliwości

– Propozycji jest bardzo dużo. Dla przedsiębiorców to będą inne sprawy, dla matek jeszcze inne. Obniżenie ZUS-u dla mikroprzedsiębiorców dla mnie, jako ekonomisty, jest niezwykle ważne. ZUS będzie proporcjonalny dla przychodów. Będziemy mieć też najniższy CIT w Europie. Wszystkie zmiany, które wczoraj zaproponowaliśmy, mają wejść do końca roku. Zmiany podatkowe oczywiście trochę później, to wymaga zmian regulacji. Wyprawka będzie wypłacona we wrześniu – wymieniał nadchodzące udogodnienia.

– Wszyscy byśmy chcieli niższe podatki. My podatki obniżamy. Podatek odchodowy od osób fizycznych jest istotnym w ramach budżetu. Podnieśliśmy kwotę wolną od podatku. Dla przedsiębiorców jednak obniżamy je. Mam nadzieję, że wyjdą z szarej strefy – dodał.

Zmiany w prawie karnym

– Pan minister Ziobro w zarysach przedstawił pakiet zmian. Chcemy by przestępcy się bali łamać prawo. Każdy kto łamie w Polsce prawo, musi liczyć się z konsekwencjami. Wyroki w zawieszeniu dziś są niemal fikcją. Dążymy do fizycznej dolegliwości wszystkich, którzy to prawo łamią. Wprowadzimy duże sankcje karne jeśli chodzi o wyłudzenia VAT-owskie – zapowiedział polityk.

Polityka społeczna

– Gwarantujemy emerytury dla kobiet, które nie wyrobiły jej, ponieważ wychowywały dzieci. Jeśli będzie się rodziło coraz więcej Polaków, możemy być spokojni o nasze emerytury. System emerytalny wówczas nie zawali nam się. Zachęcamy kobiety do rodzenia dzieci. Kobiety, które się poświęciły wychowywaniu dzieci, będą miały emeryturę. W ramach wyprawki, każde dziecko do 18. roku życia otrzyma 300 zł; oprócz tego wciąż pozostają darmowe podręczniki – podsumował senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy