Kryształowa Antena dla Telewizji Republika

Artykuł
Telewizja Republika

"Dzisiaj" Telewizji Republika najlepszym serwisem informacyjnym. Na XIV Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów stacja została uhonorowana nagrodą Kryształowej Anteny w dziedzinie „Najlepszy program informacyjny Roku”.

Nagrodę odebrał prezes zarządu Telewizji Niezależnej SA, właściciela Telewizji Republika Piotr Barełkowski.

Komentując w porannym programie Telewizji Republika sukces stacji, Barełkowski powiedział: "Kryształowa Antena dla Telewizji Republika to potwierdzenie wyników oglądalności - jesteśmy w czołówce kanałów informacyjnych w Polsce. To również potwierdzenie jakości naszych działań".

W przeprowadzonym przez portal interia.pl internetowym sondażu na najlepszy program informacyjny udział wzięło 15 tys. użytkowników. Większość z nich wskazała, że emitowany codziennie w Telewizji Republika o godz. 19.45 „Dzisiaj” to najlepszy dziennik telewizyjny.

interia

- Kapituła nagrody, składająca się również z naszych przeciwników, musiała uznać naszą wyższość - tłumaczył prezes Telewizji Niezależnej SA.

To już druga nagroda dla Telewizji Republika. W październiku 2013 r. telewizja ta została laureatem prestiżowej nagrody Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE) - Tytanowego Oka - w kategorii „Wydarzenie Roku”.

CZYTAJ WIĘCEJ...

- Dwie prestiżowe nagrody na naszym koncie oznaczają, że jesteśmy telewizją jakościową - mówił dalej Barełkowski.

Dziękował również widzom za to, że kupują karty Telewizji Republika oraz abonament w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

- Jeśli tak dalej będzie, a Państwo utrzymają poziom pozytywnej energii, to będziemy się rozwijali - zwracał się do widzów Barełkowski. - Nagroda jest dla nas źródłem motywacji do dalszych działań - dodał.

Jak tłumaczył, plany rozwojowe to większa liczba korespondentów i poszerzone pasma na żywo oraz więcej publicystyki. Telewizja Republika negocjuje również z operatorami sieci telewizyjnych. - Prowadzimy negocjacje z platformą „nc+”, a za granicą z dużym amerykańskim operatorem „Dish Network - tłumaczył . Opisywał też trudności Telewizji Republika związane z blokowaniem dostępu tej stacji do platformy Multimedia. - W sprawie Multimedia liczymy też na pomoc widzów - mówił.

Podawał też szczegółowe dane dotyczące oglądalności Telewizji Republika.

- Ponad 4 mln gniazdek - w tylu domach w Polsce jesteśmy. Dodatkowe paręset tysięcy to gospodarstwa domowe poza Polską. Dziennie odnotowujemy 350 tys. widzów telewizyjnych. Minutowa oglądalność to 20 tys. osób. Kolejne kilkanaście tysięcy to widzowie oglądający nas w Internecie. W skali tygodnia oglądalność sięga przeszło miliona widzów - wymieniał Barełkowski.

- To kolejny miły dzień w naszej stacji, dzień chwały. Oby było takich dni coraz więcej - zakończył prezes Telewizji Republika

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy