Kraków: Były dyrektor Teatru Bagatela oskarżony o naruszanie nietykalności cielesnej 9 kobiet
Do Sądu Rejonowego w Krakowie trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu dyrektorowi Teatru Bagatela w Krakowie - Henrykowi S. Śledczy informują, że podejrzany miał naruszać prawa pracownicze i nietykalność cielesną 9 kobiet. W 6 przypadkach mowa ponadto o tzw. doprowadzeniu do poddania się innej czynności seksualnej.
Według materiału zgromadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie oskarżony miał popełniać te przestępstwa przez 10 lat: od 2009 do 2019 roku.
- Pokrzywdzone, pracując przy realizacji [...] spektaklu teatralnego, winny mieć zapewnioną atmosferę sprzyjającą pracy twórczej, bezpieczne warunki pracy. Dyrektor, jako osoba stojąca na czele hierarchii pracowników teatru, winien być gwarantem zapewnienia właściwych, sprzyjających pracy twórczej warunków pracy. - napisała w komunikacie prokuratura.
Henryk S. nie przyznaje się do winy. Odmówił też składania wyjaśnień. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Najnowsze
"Szlak Nadziei. Bitwa o Monte Cassino". Premiera serialu IPN w Warszawie już w piątek!
Papież zwrócił się do Polaków. Mówił o praktykowaniu jałmużny i uczynków miłosierdzia
Jaki: domyślam się z jakiego kraju dzwonili do Donalda Tuska w sprawie SAFE