Kowalski o przemyśle pogardy PO: To obrzydlistwo

Artykuł
Telewizja Republika

– Dziś Platforma Obywatelska na użytek kampanii wyborczej przypomina sobie o chorych - uważa wiceminister Janusz Kowalski. I apeluje do opozycji: – Przestańcie używać chorych w kampanii, bo to jest obrzydlistwo.

W piątek podczas obrad Sejmu posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka została "przyłapana" na wykonaniu "obscenicznego gestu" – jak twierdzą posłowie opozycji. Lichocka tłumaczyła na Twitterze, że przesuwała "dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie", bo była "zdenerwowana". Przeprosiła również te osoby, które poczuły się urażone, lecz nie zahamowało to internetowego hejtu w stronę poseł Lichockiej.

Do tej sytuacji w Polsat News odniósł się wiceminister  aktywów państwowych Janusz Kowalski. Zwrócił on uwagę, że narracja jaką prowadzi Platforma Obywatelska, to przykład instrumentalnego traktowania chorych onkologicznie.

– Dziś Platforma Obywatelska na użytek kampanii wyborczej przypomina sobie o chorych. A to właśnie Andrzej Duda zainaugurował strategię onkologiczną.Jeżeli chorzy używani są w kampanii wyborczej pani Kidawy-Błońskiej, to jest po prostu draństwo. Przestańcie używać chorych w kampanii, bo to jest obrzydlistwo – zaapelował wiceminister.

Kowalski zapytany został także o gest poseł Lichockiej.

– Pani Joanna Lichocka przez ostatnie lata walczyła z wielkim hejtem, jeżeli chodzi o ofiary katastrofy smoleńskiej. Jeżeli popełniła błąd, który został gdzieś źle odczytany przez Polaków, to potrafiła przeprosić – powiedział Janusz Kowalski. 

Ludzie, którzy tak naprawdę tworzą hejt, jak Jachira, Tusk, Kidawa-Błońska, nie potrafią powiedzieć przepraszam – wymieniał Kowalski. W sposób szczególny zwrócił uwagę na KOD i Klaudię Jachirę. 

– Gdzie jest Platforma Obywatelska, gdy ci ludzie wylewają hejt na pana prezydenta, bohaterów, biało-czerwoną flagę? – pytał. 

Minister Kowalski zaprezentował na antenie specjalny plakat - "Przemysł Pogardy 3" - a na nim... poseł Klaudia Jachira, znana z kontrowersyjnych happeningów. 

– Dziś bierze się za zakładników osoby, które są chore. Produkuje się przemysł nienawiści, pogardy wobec ludzi, którzy chcą naprawiać państwo. To wy wczoraj wypowiedzieliście wojnę Mariuszowi Kamińskiemu – podkreślił. 

Źródło: Polsat News/niezależna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy