Kościół solidarny z Ukrainą. Specjalna zbiórka w kościołach całej Europy

Artykuł
Twitter@euromaidan

W kościołach całej Europy, odbędzie się dziś specjalna zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy. To odpowiedz na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, który na początku kwietnia zaapelował o udzielenie pomocy narodowi ukraińskiemu.

„W odpowiedzi na apel Papieża, biskupi proszą o to, aby wesprzeć duchowo i materialnie sąsiadów zza wschodniej granicy. Zachęcają też do modlitwy o pokój na Ukrainie” – czytamy w komunikacie z 372. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które miało miejsce od 14 do 16 kwietnia w Gnieźnie i Poznaniu.

Komunikat odnosi się do apelu Franciszka z 3 kwietnia. Papież prosił wówczas o hojne włączenie się w pomoc Ukrainie. – Ten akt miłosierdzia ma nie tylko ulżyć cierpieniom materialnym, ale pragnie także wyrazić bliskość i solidarność moją osobistą i całego Kościoła wobec Ukrainy – mówił wówczas Ojciec Święty.

Fundusze zebrane w kościołach Europy 24 kwietnia będą przeznaczone na przygotowywane przez Stolicę Apostolską projekty wsparcia najbardziej potrzebujących na Ukrainie.

Źródło: episkopat.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy