Korupcyjny proceder w warszawskim COS. Zatrzymania CBA

Artykuł
Siedziba COS w hali Torwar I przy ul. Łazienkowskiej 6a w Warszawie
Fot. Adrian Grycuk / Wikipedia

Kierownik jednego z pionów działających w ramach Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, podejrzany o korupcję.

Kierownik jednego z pionów działających w ramach Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie zatrzymany przez funkcjonariuszy stołecznej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Postępowanie prowadzone od blisko dwóch miesięcy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez funkcjonariuszy CBA.


Zatrzymany usłyszał w prokuraturze trzy zarzuty korupcyjne, w tym żądania i przyjęcia korzyści majątkowej, w wysokości kilkunastu tysięcy złotych od warszawskiego przedsiębiorcy. Ustalenia śledczych wskazują, że kierownik na przełomie 2018 i 2019 roku otrzymał  ,,gratyfikację" m.in. za preferencyjne warunki wynajęcia Hali Torwar na organizację koncertów.

Jednocześnie przeprowadzono przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanego, w Centralnym Ośrodku Sportu oraz w firmach powiązanych z procederem korupcyjnym. Wobec zatrzymanego sąd, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: CBA / Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy