Koronawirus w szeregach czołowych tenisistów! Novak Djoković musiał przerwać turniej

Artykuł
Wikimedia Commons

Grigor Dimitrow oraz Borna Corić są zakażeni koronawirusem. O pozytywnych wynikach testów tenisiści poinformowali w mediach społecznościowych. Z tego powodu odwołano finał pokazowego turnieju Adria Tour w Zadarze, w którym Dimitrow zagrał w jednym meczu.

Informacje o stanie zdrowia jeszcze w niedzielę ujawnił Dimitrow. Bułgar prosił, aby każdy, kto miał z nim kontakt w ostatnich dniach, został przetestowany.

"Jest mi przykro z powodu krzywdy, jaką mogłem wyrządzić. Jestem teraz w domu i wracam do zdrowia. Dziękuję za słowa wsparcia. Dbajcie o swoje zdrowie" - napisał.

Dimitrow przegrał w sobotę z Chorwatem Borną Coricem i wycofał się z dalszej rywalizacji. W poniedziałek Borna Corić także poinformował, że jest zakażony.

Wśród zainfekowanych jest też trener Grigora Dimitrova. Do zarażeń doszło podczas pokazowego turnieju Adria Tour w Zadarze.


Pomysłodawcą cyklu Adria Tour jest Novak Djoković. W poprzednim tygodniu rywalizacja z kibicami na trybunach odbywała się w Belgradzie.

W finale w Zadarze Djoković miał zagrać z Rosjaninem Andriejem Rublowem. O jego odwołaniu kibiców poinformował trener Serba i dyrektor zawodów Goran Ivanisević.

Źródło: IAR

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy