Korea PŁN zapowiada „tysiąckrotną” zemstę na USA

Artykuł
Flikr/petersnoopy/CC BY-SA 2.0

Korea Północna potępia najnowsze sankcje nałożone na nią przez Radę Bezpieczeństwa ONZ ,oraz zapowiada rozpoczęcie "słusznych działań" w odwecie. Informacje podała oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

– Nie ma większego błędu niż ten, który popełniają Stany Zjednoczone wierząc, że ich położone za oceanem terytorium jest bezpieczne – mówią w oświadczeniu władze w Pjongjangu.

Korea Płn. Zapowiedziała również, że dokona "tysiąckrotnej" zemsty na USA, które zaproponowały kształt przyjętych sankcji.

Północno Koreański reżim poinformował, że nie zaangażuje się w negocjacje o rezygnacji z rozwijania własnego programu atomowego, dopóki Waszyngton będzie prowadził wrogą politykę wobec Pjongjangu.

Sankcje przewidują ograniczenie dochodów KRLD z eksportu o jedną trzecią, a także zakaz zatrudniania nowych pracowników z Korei Płn. w innych krajach oraz zakładania nowych joint ventures z udziałem podmiotów północnokoreańskich i inwestowania w istniejące już spółki tego typu. 

Wcześniej informowaliśmy o Chinach, które wprowadzają 100 proc. pakiet sankcji dla Korei Północnej. Więcej o sprawie czytaj TUTAJ!

Ponadto dziewięć osób i cztery podmioty z Korei Płn. umieszczono na czarnej liście ONZ, co oznacza nałożenie na nich zakazu podróżowania i zamrożenie ich aktywów na świecie.

 

Źródło: niezalezna.pl, polskieradio.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy