Kopacz: Platforma Obywatelska w pewnym momencie oddaliła się od ludzi

mg, apu 04-10-2014, 12:40
Artykuł
Telewizja Republika

W Warszawie odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej. Premier Ewa Kopacz w krótkim wystąpieniu wzywała do ponownego zaufania PO. - Platforma Obywatelska w pewnym momencie oddaliła się od ludzi, chcemy to zmienić - podkreślała.

Premier dodała, że PO ma konkretną ofertę dla tych, którzy nie chcą uczestniczyć w wyborach - będzie to postawa kandydatów PO.

Kopacz mówiła, że rozmawiała z młodym człowiekiem, który powiedział jej, że do tej pory głosował na PO, a teraz nie pójdzie na wybory. - Po dłuższej rozmowie doszłam do wniosku, że ten człowiek, że ten człowiek się nie zmienił, to PO się zmieniła - oceniła szefowa rządu.

Według Kopacz, PO "w pewnym momencie oddaliła się od ludzi". - Możemy to naprawić i chcemy to zrobić - przekonywała Kopacz.

- Mamy ofertę, bardzo konkretną dla tych ludzi, młodych ludzi, którzy nie chcą pójść na wybory. To ofertą będzie wasza postawa podczas kampanii i wasza postawa, kiedy będziecie radnymi - powiedziała premier zwracając się do uczestników konwencji, w tym kandydatów PO w wyborach samorządowych.

Kopacz do działaczy PO: Swą pracę traktujcie jak służbę

Premier Ewa Kopacz zaapelowała, by swoją pracę potraktowali jako służbę i robili to, co "będzie służyło ludziom, nie władzy", nawet jeśli to będą rzeczy "ważne, ale niekiedy mało zauważalne".

- Nie bójcie się; pójdźcie i pukajcie do drzwi. Nawet jeśli będziecie nieporadnie mówić o tym, co chcecie robić, to przekażcie tę swoją siłę i przekonanie, że chcecie dla nich robić, bo w to wierzycie, że to się uda - mówiła premier.

- Jeśli swoją postawą, szczerą rozmową, a nie tylko swoim wizerunkiem na billboardach i plakatach przekonacie tych ludzi do tego, że chcecie im służyć, oni wam uwierzą. Uwierzą i pójdą i zagłosują ma was w tych wyborach - przekonywała Kopacz.

Zdaniem premier, Platforma Obywatelska dzisiaj jest nadal bardzo dobrą ofertą. "Wy dzisiaj nie uciekajcie w krytykę swoich oponentów politycznych. Wy dzisiaj nie musicie uciekać w krytykę oponentów politycznych, bo macie dla Polaków naprawdę dobrą ofertę" - mówiła szefowa rządu.

- Ta oferta to zamiast kłótni - zgoda, zamiast problemów - rozwiązania, zamiast ideologii - konkrety. My dzisiaj nie chcemy oceniać ludzi, my chcemy ich rozumieć. I z tym pójdźcie do ludzi - powiedziała Kopacz.

Kopacz: Pamiętajcie, że Mazowsze to nie tylko Warszawa

Pamiętajcie, że Mazowsze to nie tylko Warszawa. Mazowsze to także małe miejscowości jak Grójec, Lipsko, Radom czy Szydłowiec - zwróciła się do kandydatów na radnych sejmiku mazowieckiego premier.

Kopacz powiedziała, że "Platforma sprawdziła się w setkach gmin i miast".

- Dzisiaj zmieniły się małe miasta, miasteczka, zmieniła się polska wieś, dzięki temu, że w tak odpowiedzialny sposób potrafiliście skorzystać z tego, że jesteśmy w Europie - mówiła.

- Dzisiaj przed wami szansa na równie odpowiedzialne zagospodarowanie historycznego budżetu, ponad 400 mld zł. Dzisiaj Polacy, którzy widzą tę zmianę, w tej nowej perspektywie finansowej mają czuć tę zmianę w swoich rodzinach, w swoich domach - mówiła.

Jak podkreśliła premier, Polacy "mają poczuć, że nie muszą rezygnować ze swojej pracy zawodowej, bo znajdą miejsce w żłobku dla swojego dziecka. - Nie muszą rezygnować ze swoich ambicji zawodowych czy naukowych wiedząc, że mają w domu starszą mamę, tatę, babcię czy dziadka, bo ci znajdą miejsce w domach dziennego pobytu i będą mieli tam świetną opiekę medyczną - mówiła.

- Dzisiaj ta oferta, którą dziś składacie Polakom, jest ofertą prawdziwą i to jest najważniejsze. Dzisiaj Polacy muszą wiedzieć, że dokonacie wszystkiego, co jest możliwe, wsłuchując się w ich potrzeby - mówiła Kopacz.

Jak dowodziła, "Polacy muszą wiedzieć, że Warszawa jest stolicą Mazowsza, ale Mazowsze to nie tylko Warszawa, jak Śląsk to nie tylko Katowice, a Pomorze to nie tylko Gdańsk, że na tym Mazowszu są takie miasta jak Grójec, Lipsko, Radom czy Szydłowiec".

- Dzisiaj nasi oponenci mówią: "to prowincja". Nie wstydźcie się tego: tak, bądźcie dumni z tego, że jesteście z prowincji i chcecie działać na rzecz ludzi, którzy na tej prowincji mieszkają - wzywała.

Kopacz, zwracając się do kandydatów na radnych sejmiku wojewódzkiego, apelowała, by pamiętali - nawet gdy zostaną wybrani z warszawskiego Żoliborza, że na Mazowszu są małe miejscowości.

- O to was proszę. Jeżeli dzisiaj chcecie służyć dobrze Polsce, to w tyle głowy nieście jedną myśl, z którą będziecie się budzić i będziecie zasypiać: że waszym pracodawcą nie jest marszałek sejmiku, nie jest starosta, ani burmistrz. Waszym pracodawcą jest każdy obywatel Rzeczypospolitej - podkreśliła. 

Kopacz: Wierzę, że Gronkiewicz-Waltz zostanie ponownie prezydentem Warszawy

Premier Ewa Kopacz powiedziała, że wierzy iż Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie prezydentem Warszawy na trzecią kadencję. Platforma umie wygrywać - jestem dumna, że jestem w tej partii - mówiła.

Zwracając się do działaczy PO i kandydatów w wyborach samorządowych powiedziała, że jeśli będą przekonani do tego co robią i będą robili to z pasją, jeśli będą w tym wszystkim uczciwi do bólu, to Polacy to zauważą.

- (Polacy) zaufają wam nie tylko na tę kadencję, zaufają wam na następne lata, tak jak zaufali naszej liderce tu, w Warszawie, pani prezydent Hannie Gronkiewicz Waltz. Pani Gronkiewicz-Waltz niech będzie dla was przykładem - można rządzić nie tylko jedną kadencję - mówiła Kopacz. Jak dodała, wierzy iż Gronkiewicz-Waltz zostanie prezydentem Warszawy po raz trzeci.

- Platforma umie wygrywać (...) Jestem dumna, że jestem w tej partii; jestem dumna z tego, że Platforma ma swoją ofertę, która jest nadal aktualna dla Polaków; jestem dumna z tego, że dzisiaj realizując ten program, mogę powiedzieć: Platforma jest nadal dobrą ofertą dla Polaków - podkreślała szefowa rządu.

- Wy w to wierzycie, ale muszą uwierzyć w to ci, którzy mówią: my już do tych wyborów nie pójdziemy, nikt nas nie słucha. Wy dzisiaj posłuchajcie tych ludzi, wsłuchajcie się w ich potrzeby. I wierzcie mi - oni będą w stanie zrozumieć, że jesteście dla nich i jesteście z nimi - dodała


WYSŁUCHAJ CAŁEGO WYSTĄPIENIA PREMIER KOPACZ I PREZYDENT WARSZAWY NA KONWENCJI PO:

CZ.1.

CZ.2.

Źródło: pap, telewizja republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy