Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Na początku była miłość – moja rodzina”

Artykuł
Materiały prasowe

Jest to już III edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego skierowanego do najmłodszych. Ma na celu pokazanie oczami dziecka najpiękniejszych skojarzeń, doświadczeń ciepła i pokoju, jakie budzą się na słowo rodzina. To powierzone dzieciom zadanie jest zaproszeniem do refleksji nad wartością rodziny, a także podkreśleniem znaczenia rodziny w kształtowaniu osobowości każdego człowieka, zwłaszcza tego najmniejszego. Konkurs umożliwia także dzieciom zaprezentowanie swoich możliwości twórczych.

Konkurs adresowany jest do dzieci, ale mamy nadzieję, że zgłoszone prace będą wynikiem serdecznych, pełnych miłości rozmów w całym gronie rodzinnym. Tak zresztą było i w poprzednich edycjach. Wielu rodziców przyznawało, ze konkurs stał się dla nich pretekstem, aby porozmawiać z dzieckiem o tym, jak pięknym i radosnym wydarzeniem w życiu całej rodziny było jego poczęcie i narodziny. Z wielu badań naukowych wiemy, że tym, co każdy z nas pragnie usłyszeć najbardziej, jest to, że przyszedł na świat z miłości - mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor projektów edukacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Organizatorzy do uczestnictwa zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I‑III szkół podstawowych. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie pracy plastycznej, będącej twórczą interpretacją tytułu konkursu. Prace należy przesłać pocztą do 30 kwietnia 2021 r. pod adres: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, ul. Krowoderska 24/1, 31–142 Kraków z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Na początku była miłość – moja rodzina”. W jednej paczce można wysłać prace wszystkich przedszkolaków czy uczniów z grupy/klasy.

Rozstrzygnięcie konkursu i publikacja listy laureatów nastąpi na stronie internetowej organizatora www.pro-life.pl 1 czerwca 2021 r.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą w Krakowie. Stowarzyszenie powstało w 1999 roku. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju.

Więcej informacji:

https://pro-life.pl/konkurs-dla-dzieci

Źródło: Materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy