Konkretny komunikat Episkopatu nt. wyplucia hostii przez chłopca!

Artykuł

- Prawo kościelne mówi: "przystępujący do Komunii spożywa całą, świętą Hostię, tuż po jej przyjęciu" - podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 

W ubiegłym tygodniu w Bełchatowie 13-letni chłopak przyjął hostię, a następnie wypluł ją na rękę i schował do kieszeni. Na miejsce została wezwana policja. Teraz do sprawy odnieśli się przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski. Wielu krytyków zachowania księdza, który wezwał policję przypuściło szatański atak na tradycję kościoła, któa jasno mówi o tym, czym jest Komunia Święta.

Rzecznik KEP zaznaczył: "Kiedy Jezus ustanowił Eucharystię powiedział: 'Bierzcie i jedzcie, to jest ciało moje', dlatego przyjmując Komunię Świętą, słyszymy słowa: 'ciało Chrystusa'. Odpowiadamy: 'amen', co z oryginału hebrajskiego oznacza dosłownie: 'prawdziwie', 'zgodnie z prawdą'. Tak więc wyznajemy realną obecność Chrystusa w Komunii Świętej. Nie jest to wytłumaczalne prawami natury, ale na tym polega wiara ponad miliarda katolików na świecie" – podkreślił.

Odpowiadając na kwestię jakości debaty publicznej nt. Eucharystii, ks. Rytel-Andrianik powiedział: "Każdy ma prawo do swojej oceny, ale brak szacunku do Komunii Świętej, także w debacie publicznej, jest krzywdzący dla osób wierzących i stoi w sprzeczności z poszanowaniem praw człowieka do swobody wyznania. My, jako katolicy, doświadczamy obecności Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, jest na to wiele świadectw" – wskazał.

Rzecznik Episkopatu przypomniał również o tysiącach parafii w Polsce, w których często, a niekiedy całą dobę, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. "To miejsca, w których Jezus Chrystus obecny w Hostii udziela niezliczonych łask ludziom zwracającym się do niego" – podkreślił ks. Rytel-Andrianik.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy