Kongres 590. Morawiecki: To najlepsze miejsce by rozmawiać o tym, jak przezwyciężyć kryzys

Premier Mateusz Morawiecki otworzył 2. dzień Kongresu 590
Twitter/Kancelaria Premiera

- To najlepsze miejsce, by rozmawiać o tym, jak polska gospodarka może przezwyciężyć kryzys i jak może rozwijać się dalej. Tutaj też musi toczyć się dyskusja o perspektywach na przyszłość – o nowych inwestycjach i przełomowych innowacjach – powiedział premier Mateusz Morawiecki, otwierając drugi dzień 5. edycji Kongresu 590.

- W efektywnej gospodarce każdy sektor ma swoją rolę do wypełnienia. Rolą rządu jest stwarzanie optymalnych warunków do prowadzenia biznesu i do inwestowania, ale też wspieranie dziedzin, bez których pomyślny rozwój kraju byłby niemożliwy – podkreślił premier.

e0slpt3xoamw_5i_670
- Rodzina jest w centrum uwagi rządu. Potrzebne są rozwiązania, które sprzyjają zakładaniu rodzin przez młodych ludzi, czyli odpowiednia polityka mieszkaniowa, podatkowa czy stabilność zatrudnienia – podkreśliła z kolei minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Minister przypomniała, że „pięć lat temu został wprowadzony program Rodzina500Plus, w ramach którego do rodzin trafiło ok. 145 mld zł”.


Drugi dzień zakończył 5. edycję Kongresu 590. W 300 panelach dyskusyjnych wzięło udział 1500 prelegentów. Ogółem w wydarzeniu wzięło udział 20 tys. uczestników.

e0uq3j1wqaiuef2_670

Źródło: Kongres 590/Kancelaria Premiera/Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy