Kobieta aresztowana za zamordowanie ośmiorga dzieci. Była matką siedmiorga z nich

Artykuł
flickr/another_activist/CC BY 2.0

37-letnia kobieta, matka większości z zamordowanych 8 dzieci w australijskim mieście Cairns, została aresztowana pod zarzutem zabójstwa – poinformowała policja.

Kobieta, którą znaleziono w piątek w domu na przedmieściu Cairns z ciężkimi ranami kłutymi, jest - według policji - matką siedmiorga z ośmiorga zamordowanych dzieci. Ich zwłoki znaleziono później w tym domu.

Inspektor Bruno Asnicar z policji stanu Queensland, oświadczył, że kobietę zatrzymano w szpitalu, gdzie została przewieziona oraz, że nie przedstawiono jej jeszcze formalnie zarzutów. "Jest przytomna, jej stan jest stabilny i może mówić. W tym momencie nie szukamy nikogo innego" - dodał.

Według Asnicara, kobieta, której nazwiska nie podano, jest matką siedmiu ofiar, które były w wieku od 18 miesięcy do 15 lat. Ósme zamordowane dziecko było jej siostrzeńcem.

Policja oficjalnie nie ujawnia w jaki sposób dzieci zostały zamordowane. Autopsje zwłok ofiar mają być dokonane w sobotę i dopiero po ich przeprowadzeniu mają być opublikowane dalsze informacje. Jednak Asnicar powiedział, że badane są noże, które znaleziono w domu i które najprawdopodobniej posłużyły do dokonania zbrodni.

Premier Australii Tony Abbott określił wydarzenia w Cairns jako "niewyobrażalną zbrodnię". Dodał, że "to są dni próby dla naszego kraju".

Tragedia była kolejnym szokiem dla Australijczyków, którzy jeszcze nie otrząsnęli się z szoku wywołanego przez zamach terrorystyczny na kawiarnię w Sydney, w którym 3 osoby, w tym sprawca, poniosły śmierć.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy