Kielce: Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2020 w skrócie

Targi w Kielcach w tym roku odbyły się mimo epidemii koronawirusa
YouTube/Targi Kielce

Wczoraj zakończył się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2020. W targach wzięło udział 185 firm z 15 krajów. Wydarzenie rozpoczęło się 8 września i trwało trzy dni.

Podczas uroczystego otwarcia Salonu głos zabrał Jeremy Quin, Minister do spraw Zamówień Obronnych Zjednoczonego Królestwa, który przewodniczy także brytyjskiej delegacji organizującej podczas tegorocznego MSPO Wystawę Narodową:

- Cyfry są skromniejsze, od tych, do których się przyzwyczailiśmy. Dziś rano rozglądałem się jednak po halach, zobaczyłem tylu zgromadzonych! W tym roku ilość eksponatów może jest skromniejsza ale jakość jak zawsze jest wysoka - podsumował brytyjski minister.

- W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa postanowiliśmy zrezygnować z wystawiania sprzętu, zmniejszając w ten sposób skład naszych delegacji. Stworzyliśmy przestrzeń do rozmów biznesowych oraz postawiliśmy na bezpieczeństwo – zarówno pracowników Grupy PGZ, jak i pozostałych uczestników targów. Na przygotowanej przez Siły Zbrojne wystawie można się jednak zapoznać z rozwiązaniami, które pochodzą właśnie ze spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej i są na wyposażeniu wojska. To na przykład systemy artyleryjskie KRAB, RAK, LANGUSTA, systemy obrony przeciwlotniczej i radiolokacyjne SOŁA, POPRAD, systemy strzeleckie czy zmodernizowane lub zmodyfikowane czołgi - powiedziała naszemu portalowi przed rozpoczęciem targów Beata Perkowska z biura komunikacji PGZ.

Wydarzenie było objęte Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Źródło: Twitter, Targi Kilece

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy