Przejdź do treści

Kerry o zmianach na scenie politycznej USA: wierzę, że jesteśmy u progu niezwykle ekscytującego czasu

Źródło: Flickr

Światowe elity polityczne, m.in. przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i były sekretarz stanu John Kerry, postrzegają demokratę Joe Bidena, jako siłę napędową misji Światowego Forum Ekonomicznego "The Great Reset", która ma na celu dokonanie poważnej transformacji światowej gospodarki.

Podczas panelu dyskusyjnego Światowego Forum Ekonomicznego, Kerry powiedział, że Biden jest gotowy dołączyć do Paryskiego Porozumienia Klimatycznego.

- Pojęcie "reset" jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej - powiedział Kerry.

- Osobiście wierzę, że jesteśmy u progu niezwykle ekscytującego czasu - dodał.

Administracja Bidena zapowiada, że skupi się na każdym sektorze amerykańskiej gospodarki. Celem na rok 2035 będzie osiągnięcie neutralności netto w odniesieniu do władzy i produkcji.

Z kolei von der Leyen powiedziała, że Komisja Europejska nie może się doczekać powrotu Bidena do Paryskiego Porozumienia Klimatycznego, nazywając go "przyjacielem w Białym Domu".

Część tej nowej współpracy między Białym Domem Bidena, a Komisją Europejską, według von der Leyen, obejmuje napisanie "nowego zbioru przepisów dla gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego":
- Obejmując wszystko, od danych po infrastrukturę, ale także mówiąc o bezpieczeństwie i demokracji, technologii po sprawiedliwe opodatkowanie - wszystkie te tematy stoją pod znakiem zmian cyfrowych. Potrzeba globalnej współpracy i to przyspieszenie zmian będzie siłą napędową . Ja postrzegam to jako bezprecedensową szansę - mówiła.

- Potrzebujemy nowego programu i oczywiście będziemy musieli zacząć od najbardziej palącej kwestii, jaką jest COVID-19. Drugi duży temat to zmiany klimatyczne, walka ze zmianami klimatycznymi. Trzeci temat to temat techniczny - dodała.

Kerry przyznał również, że powstanie ruchu nacjonalistyczno-populistycznego na całym świecie jest "odzwierciedleniem niezdolności demokratycznych rządów w wielu częściach świata do działania" w kwestiach, przed którymi stoją ich obywatele.

- To, co mnie zdumiewa, to fakt, że tak wiele osób nadal głosowało za poziomem chaosu, łamaniem prawa i porządku oraz łamaniem standardów - powiedział Kerry o ponad 71 milionach Amerykanów, którzy głosowali na Trumpa w wyborach prezydenckich 3 listopada.

- Myślę, że Europa musi przyjrzeć się Brexitowi i rosnącemu narodowemu populizmowi. Jest to naprawdę jeden z priorytetów, którymi wszyscy musimy się zająć - powiedziała Kerry.

 

breitbart.com

Wiadomości

Michał Rachoń: Lewicowe media znów szerzą kłamstwa na temat wypowiedzi Trumpa

Zełeński przestanie być prezydentem Ukrainy? Może ustąpić nawet natychmiast!

Ktoś w to uwierzy? Kandydat na kanclerza chce "podpisać polsko-niemiecki traktat o przyjaźni"

Nawrocki o spotkaniu Duda-Trump: nasz prezydent jest mężem stanu

Wybory w Niemczech. Mieszkańcy wyspy Norderney głosują w... koszach plażowych

Szef MSZ Ukrainy: unikanie nazywania Rosji agresorem nie zmienia faktu, że nim jest

Miał być atak na Nawrockiego. Oberwało się Trzaskowskiemu. I to jak!

Hołda: obecny rząd to rekiny biznesu, ale nie wiem czy polskiego...

Nowy tydzień, nowe prognozy. Będzie ocieplenie, ale i opady

Sakiewicz: oferta Trumpa z surowcami naturalnymi jest ofertą bezpieczeństwa

Protest we Wrocławiu. "Ręce precz od naszych dzieci" NA ŻYWO

Zalew migrantów z Niemiec. Nawrocki deklaruje: stanę na granicy!

Polityczny bandytyzm w Polsce? Atak na demokratycznie wybrany rząd! | Salonik polityczny

Papież przechodzi następne badania...

Polityka Trumpa jest bardzo racjonalna | Salonik polityczny

Najnowsze

Michał Rachoń: Lewicowe media znów szerzą kłamstwa na temat wypowiedzi Trumpa

Wybory w Niemczech. Mieszkańcy wyspy Norderney głosują w... koszach plażowych

Szef MSZ Ukrainy: unikanie nazywania Rosji agresorem nie zmienia faktu, że nim jest

Miał być atak na Nawrockiego. Oberwało się Trzaskowskiemu. I to jak!

Hołda: obecny rząd to rekiny biznesu, ale nie wiem czy polskiego...

Zełeński przestanie być prezydentem Ukrainy? Może ustąpić nawet natychmiast!

Ktoś w to uwierzy? Kandydat na kanclerza chce "podpisać polsko-niemiecki traktat o przyjaźni"

Nawrocki o spotkaniu Duda-Trump: nasz prezydent jest mężem stanu