Kawęcki: fundamentem odzyskania niepodległości była wola wyrażana przez Polaków
- Rola Dmowskiego i Piłsudskiego to bardzo ważny czynnik, ale nie jedyny - mówił pierwszy gość popołudnia w Telewizji Republika, dr Krzysztof Kawęcki.
- Było kilka czynników prowadzących do odzyskania niepodległości. Przede wszystkim fundamentem była wola wolności wyrażana przez Polaków w XIX wieku. Uobecniała się w sztuce, ale przede wszystkim rozchodziła we wszystkie warstwy społeczne ówczesnego Narodu Polskiego - mówił ekspert.
Całość rozmowy dostępna w materiale wideo.
TV Republika
Komentarze
Najnowsze
Gliński alarmuje ws. działań Cienkowskiej: likwidują Instytut Dziedzictwa Solidarności
Matecki o „niezależności” audytora w swojej sprawie: To wygląda jak polityczne zlecenie
Zełenski nie przyjedzie do Gdańska. Przydacz: wystawił Tuska na pośmiewisko