Katolickie miasto w USA. Na Florydzie nowy projekt społeczny

Artykuł
Nowe, katolickie miasto
pexels.com

Na Florydzie powstaje nowe miasto. Mają w nim panować tylko katolickie zasady. Jego założycielem jest Thomas Monaghan, amerykański magnat pizzy.

Thomas Monaghan, obecnie amerykański magnat pizzy, od zawsze chciał budować. Stworzył projekt katolickiego miasta na Florydzie. Budowane jest już od dziesięciu miast.

W 2003 roku w pobliżu miejscowości Naples powstał olbrzymi plac budowy, który miał się niebawem zamienić w campus Uniwersytetu Ave Maria, założonego od zera przez Toma Monaghana.

Przy nim budowane jest katolickie miasto na Florydzie.

flo_670.

Sam fundator nie odmówił sobie udziału w pracy przy projekcie i osobiście stworzył pierwsze szkice świątyni, która stanęła pośrodku miasteczka. Uczelnia obecnie liczy ponad 1000 studentów, z których 85% to katolicy i zajmuje 4 kilometry kwadratowe. Przy uniwersytecie znajduje się pole golfowe i drużyna sportowa, jednak to co czyni miasteczko wyjątkowym, to zasady w nim panujące.

Monaghan już od dawna dawał się poznać jako człowiek na serio podchodzący do wyznawanej wiary.

Założeniem Monaghana było, by w żadnym sklepie niedostępna była pornografia, zaś w aptekach nie sprzedawano środków antykoncepcyjnych. W miasteczku spożywanie alkoholu jest dozwolone wyłącznie w prywatnych pokojach, zaś wszystkich obowiązuje strój, który nie ma prawa budzić seksualnych podtekstów. 

Źródło: aleteia.org

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy