Kamiński lobbystą izraelskiej firmy? „Każdy, kto tak mówi naraża się na proces”

Artykuł
wikipedia/Ryszard Hołubowicz/CC BY-SA 3.0

– Każdy kto mówi, że jestem lobbystą kłamie i naraża się na proces – stwierdził nowy szef CIR Michał Kamiński pytany o pracę dla izraelskiej firmy zajmującej się gromadzenie informacji gospodarczych.

Ekspert izraelskiej firmy

Michał Kamiński jeszcze do niedawna pracował jako ekspert Prism Group – izraelskiej firmy zajmującej się gromadzeniem informacji gospodarczych. Po nominacji na sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i szefa Centrum Informacyjnego Rządu Kamiński będzie musiał zrezygnować z tej pracy.

Z okazji nominacji na rządowe stanowisko na oficjalnej stronie internetowej Prism Group pojawiła się notka z gratulacjami dla Michał Kamińskiego. Chcielibyśmy pogratulować Michałowi nowego stanowiska i podziękować mu za cenne członkostwo w Prism Group. Prism Group oczekuje rozszerzenia swojej obecności i aktywności w Polsce oraz w tym regionie – brzmi fragment tekstu z gratulacjami dla Kamińskiego.

Kamiński grozi procesami

Sam Kamiński pytany przez Konrada Piaseckiego w RMF FM, czy Prism Group jest firmą wywiadowczą, czy lobbystyczną, stwierdził, że nie jest to firma „ani wywiadowcza, ani lobbistyczna”. Każdy kto mówi, że jestem lobbystą kłamie i naraża się na proces zagroził nowy doradca premier Kopacz.

Dopytywany, czym zajmował się w Prism Group, mówił: Byłem partnerem w firmie consultingowej, która zajmuje się kampaniami wyborczymi, która zajmuje się strategią i doradztwem. Dodał, że nie zajmuje się lobbingiem, a firma „żadnej działalności w Polsce nie prowadziła”.

– Po pierwsze nie pracuję. Po drugie będę sprawdzany jako wysoki urzędnik państwowy przez wszystkie możliwe służby i tego sprawdzania się nie boję. Nie mam sobie absolutnie nic do zarzucenia. Nie prowadziłem działalności gospodarczej, ani lobbystycznej. Bo ta firma się tym nie zajmuje wyjaśniał Kamiński.

Nowy szef CIR nie widzi też nic złego w tym, że lawiruje między polityką a biznesem. Co jest złego w tym, że człowiek wychodzi z polityki, znajduje sobie dobre miejsce, pokazuje - tak jak ja pokazałem - że potrafi być doceniony na międzynarodowym rynku. Podkreślam, nie dla polskich spraw, bo tutaj żadnych interesów nie prowadziłem. To co jest w tym złego dziwił się Michał Kamiński.

CZYTAJ TAKŻE:

Michał Kamiński ekspertem izraelskiej firmy wywiadowczej

Źródło: telewizjarepublika.pl, RMF FM

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy