Kamil Stoch w rankingu najlepszych skoczków wszech czasów

Piotr Żyła, Kamil Stoch i Daniel-André Tande .
commons.wikimedia.org/Ailura

Niemiecki portal sport1.de wybrał najlepszych skoczków wszech czasów. W Top 6 pierwsze miejsce zajął Janne Ahonen. Kamil Stoch jest na trzeciej pozycji w rankingu.

Najlepszym skoczkiem według użytkowników serwisu sport1.de został Janne Ahonen. Skoczek otrzymał 26 proc. wszystkich głosów. Janne Ahonen zdobył dwa srebrne medale na igrzyskach olimpijskich. Jest również mistrzem świata w skokach narciarskich, gdzie zdobył łącznie 10 medali (5 złotych, 3 srebrne, 2 brązowe). Sportowiec wygrał również Puchar Świata oraz jest pięciokrotnym zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni.

Drugie miejsce należy do Jensa Weissfloga. Niemiec zdobył trzykrotnie mistrzostwo olimpijskie oraz wywalczył aż jedenaście medali na mistrzostwach świata - w tym trzy złote.

Trzecie miejsce w rankingu zdobył polski skoczek Kamil Stoch i uzyskał 19 proc. głosów. Skoczek trzykrotnie triumfował w konkursach Turnieju Czterech Skoczni oraz zdobył cztery medale olimpijskie (trzy złote), pięć medali mistrzostw świata, w tym dwa złote oraz dwa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Poza podium uplasowali się Matti Nykaenen (15. proc.), Gregor Schlierenzauer (10. proc.) oraz Sven Hannawald (8 proc.).