Kaleta: Obserwujemy poczynania opozycji, ale przede wszystkim robimy swoje

Artykuł
Telewizja Republika

Gościem redaktora Aleksandra Wierzejskiego w poranku Telewizji Republika był Piotr Kaleta, poseł Prawa i Sprawiedliwości, numer pięć w Kaliszu w wyborach do parlamentu - Mamy niewątpliwie dużo sukcesów jako Prawo i Sprawiedliwość, widzimy też potrzeby, żeby nasz kraj zmieniać, aby nam wszystkim żyło się lepiej i dlatego chciałbym w tym uczestniczyć - powiedział w programie.

Piotr Kaleta odniósł się do sprawy swojego kandydowania do polskiego parlamentu – Chciałbym w dalszym ciągu funkcjonować w tym obszarze, który jest dla mnie niezwykły - powiedział. 

– Mamy niewątpliwie dużo sukcesów jako Prawo i Sprawiedliwość, widzimy też potrzeby, żeby nasz kraj zmieniać, aby nam wszystkim żyło się lepiej i dlatego chciałbym w tym uczestniczyć - podkreślił polityk. 

Gość Telewizji Republika odniósł się także do samej istoty kampanii wyborczej – Jest to zderzenie pewnych wizji, pewnych programów, oczywiście do tego są dopasowane personalia. Każdy region ma swoje oczekiwania - stwierdził.

– Wiemy z doświadczenia, że ta sytuacja zawsze jest dynamiczna, bo pojawiają się kwestie do rozwiązania, które czasem wydają nam się, że nie są na już do zrobienia - dodał.

Piotr Kaleta wypowiedział się na temat programu wyborczego Zjednoczonej Prawicy – Tak na dobrą sprawę to nie jest pomysł, który wynika tylko z funkcjonowania Prawa i Sprawiedliwości, ale on jest dokładnie monitorowany na takich spotkaniach z Polakami. Jeżeli to się będzie działo to mam wrażenie, że program Prawa i Sprawiedliwości będzie po prostu programem Polaków - ocenił.

Poseł zauważył także, że PiS w przeciwieństwo do poprzedników zrealizowało swój program wyborczy - Prawo  Sprawiedliwość wprowadza nowe, dobre standardy i tego się trzymamy - podkreślił. 

– My musimy mieć program realny, ale przede wszystkim taki, który będzie spełniał oczekiwania. Dobrzej jest przyglądać się, co na scenie politycznej robi konkurencja, ale przede wszystkim robić swoje - powiedział polityk PiS. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy