Kalendarium wydarzeń przed tragedią smoleńską! ZOBACZ co się działo!

Artykuł

Od dnia dzisiejszego na portalu telewizjarepublika.pl będziemy przypominać pewne fakty, jakie miały miejsce przed tragedią smoleńską w której zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, podróżujący do Smoleńska na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W tym roku już 10 kwietnia będziemy obchodzić 10-lecie od tamtego tragicznego wydarzenia, które miejmy nadzieję, zostanie wreszcie wyjaśnione.

Dziś przypominamy co wydarzyło się 9 kwietnia 2009 roku, czyli rok przed tragedią. (Kalendarium za "Gazetą Polską"):

MON podpisuje umowę dotyczącą remontu dwóch Tu-154. Przetarg wart jest ponad 69 mln zł, wygrywa go konsorcjum firm MAW Telecom i Polit Elektronik. Ta druga nie jest nawet zarejestrowana w KRS. Resort odrzuca ofertę poważnych kontrkandydatów, wśród nich Metalexportu-S i Bumaru. Właścicielem zakładów w Samarze, do których konsorcjum kieruje tupolewa, jest Oleg Deripaska. Był on przesłuchiwany przez zachodnich prokuratorów w związku z podejrzeniami o pranie brudnych pieniędzy i kontakty z mafią. Z kolei silniki tupolewów remontowane są w zakładach kontrolowanych przez Siergieja Czemiezowa, byłego agenta KGB, który od 1983 r. do 1988 r. pracował „pod przykrywką” w Dreźnie, mieszkając po sąsiedzku z Władimirem Putinem. Przy naprawie silników nie był obecny żaden przedstawiciel polskich służb.

Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 od dwóch lat bada ponownie sprawę tragedii smoleńskiej. Jej przewodniczący Antoni Macierewicz zapowiedział, że w tym roku poznamy treść raportu końcowego prac komisji. Co już wiemy do dnia dzisiejszego możesz ZOBACZYĆ w specjalnym programie Telewizji Republika pt. 10/04/2010 FAKTY, które oglądaj TUTAJ >>>

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy