Kaczyński: W żadnym wypadku nie będziemy płacili za niemieckie zbrodnie

Artykuł
zrzut z ekranu serwisu You Tube @Prawo i Sprawiedliwość

– Powtarzam to, co powiedziałem. W żadnym wypadku nie będziemy płacili za niemieckie zbrodnie i same żądanie tego rodzaju jest skandalem. Tutaj wypowiedź Cimoszewicza potwierdza tę tezę. Tylko i wyłącznie rządy PiS gwarantują to, że nie będziemy płacić - powiedział w TVP Info prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

– Ona jest [wypowiedź Grzegorza Schetyny o kabarecie] w najwyższym stopniu niestosowna, jest skandaliczna. Ona wyraża już nie coś innego, tylko po prostu pogardę wobec zwykłego człowieka. Nie pierwszy raz, jeżeli chodzi o dzieje tej informacji. To się zaczęło jeszcze od mocherowych beretów. Ta postawa wobec społeczeństwa, zwykłych ludzkich spraw i ludzkiego nieszczęścia trwa i to jest bardzo niepokojące - powiedział Jarosław Kaczyński. 

Prezes odniósł się także do wypowiedzi Grupińskiego dotyczącej związków partnerskich  - Oni oszukują, bo nie będę się bawił tutaj już w jakieś bardziej łagodne słowa. Oszukują opinię publiczną, oszukują wyborców, bo rzeczywiście wiedzą, że bardzo wielu Polaków tego rodzaju rozwiązań nie akceptuje, nie chce o tym słyszeć. Z drugiej strony czują się zobowiązania, z różnych powodów, także tych zewnętrznych, żeby takie rozwiązania wprowadzić  - stwierdził. 

–  W żadnym wypadku nie będziemy tego [euro] przyjmować, dopóki nie uzyskamy pozycji gospodarczej, poziomu rozwoju gospodarczego co najmniej bardzo zbliżonego po prostu do Niemiec  - dodał prezes. 

–  Bez pewnego wyrównania, daleko idącego, co najmniej 90% PKB niemieckiego na głowę, przyjęcie euro będzie po prostu dla polskiej gospodarki szkodliwe  - podkreślił lider Prawa i Sprawiedliwości. 

– To jest sprawa polskiej polityki zewnętrznej, bezpieczeństwa, która się udaje. Chodzi tu o sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, o wzmacnianie naszych sił zbrojnych. To jest kwestia tego, żeby Polska nie była krajem, który ma status klienta, to jest taki bardzo niski status. W tej chwili nikt nas nie traktuje jako klienta - powiedział prezes Jarosław Kaczyński. 

–  Powtarzam to, co powiedziałem. W żadnym wypadku nie będziemy płacili za niemieckie zbrodnie i same żądanie tego rodzaju jest skandalem. Tutaj wypowiedź Cimoszewicza potwierdza tę tezę. Tylko i wyłącznie rządy PiS gwarantują to, że nie będziemy płacić - dodał. 

Źródło: TVP INFO

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy