Kaczyński w Nidzicy o polityce wydawania m.in. środków unijnych: Jedno wielkie nadużycie

Artykuł
twitter/@pisorgpl

– To jedno wielkie nadużycie. Cała ta polityka wydawania środków, w tym także europejskich, na tym się opiera – mówił na briefingu w Nidzicy prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Ta polityka będzie przynosiła tylko i wyłącznie straty, bo nawet jeżeli ta władza się chwali, że coś tam zostało zbudowane, to zostało zbudowane na takiej zasadzie, że autostrady w Polsce są jednymi z najdroższych – a może najdroższymi – w Europie – mówił Jarosław Kaczyński, odnosząc się do bilansu rządów koalicji PO-PSL.

– Polska nie jest krajem górskim, tylko krajem równinnym i ma bardzo słabą sieć rzeczną, czyli to, co najdroższe. Przechodzenie przez góry i mosty, tego w Polsce jest bardzo mało. Powinniśmy mieć jedne z najtańszych, albo najtańsze autostrady w Europie, bo przecież jeszcze do tego mamy tanią siłę roboczą, a są najdroższe – zauważył prezes PiS.

– To jedno wielkie nadużycie. Cała ta polityka wydawania środków, w tym także europejskich, na tym się opiera. To taki przykład, który pozwoli nam krytycznie i prawdziwie spojrzeć na te wszystkie przechwałki, które słyszymy – przemawiał Kaczyński.

Prezes PiS zwracał uwagę, że „tego, co wybudowano mogło być nieporównywalnie więcej i mogło być to dużo lepszej jakości”.

Jarosław Kaczyński zwracał też uwagę, że powinniśmy iść szybko do przodu, a – jak tłumaczył – „wśród nieustannej kłótni, awantury i przy władzy, która za swój główny cel będzie miała zniszczenie opozycji, a więc demokracji, z całą pewnością niczego nie zmieni”.

 

Źródło: 300polityka.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy