Kaczyński: Totalna koalicja w ciągu ośmiu lat swojej władzy pokazała, że tak naprawdę traktuje rządzenie jako swego rodzaju prywatne przedsięwzięcie

Artykuł
Telewizja Republika

– Do wyborów jest już bardzo niewiele dni i to jeszcze szczególnych dni świątecznych. Tego szczególnego, polskiego święta. To jednak mimo wszystko, powiem państwu, że nie należy prowadzić kampanii wyborczej, ale rozmawiać można – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Chełmie

– Tu nie chodzi tylko o to, że w ciągu ostatnich 12 lat Chełm, jak zresztą wiele miast w Polsce się zwijał. Dzisiaj jest troszkę mniejszy niż był 12 lat temu. Tutaj, poza tymi ostatnimi trzema latami, kiedy przyszedł ten miliard złotych, pokłonie się też pani marszałek, bo rzeczywiście jestem świadkiem tego z bliska, walczy jak lew o was szanowni państwo, niewiele się działo. To co jest szansą Chełma, nie było wykorzystywane. Otóż pani Fisz i cała ta totalna opozycja czy totalna koalicja, pokazała w ciągu ośmiu lat swojej władzy czy współwładzy, czy takiej pół współwładzy jak w wypadku SLD, bo to tak było w ciągu ośmiu lat, że tak naprawdę traktuje rządzenie jako swego rodzaju prywatne przedsięwzięcie – powiedział Jarosław Kaczyński w Chełmie.

– Do wyborów jest już bardzo niewiele dni i to jeszcze szczególnych dni świątecznych. Tego szczególnego, polskiego święta. To jednak mimo wszystko, powiem państwu, że nie należy prowadzić kampanii wyborczej, ale rozmawiać można. Z przyjaciółmi, oczywiście z rodziną, z sąsiadami, z ludźmi nawet gdzieś przygodnie spotkanymi i mówić, że trzeba po pierwsze głosować, a po drugie głosować na Jakuba Banaszaka – kontynuował prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

– Myśmy wygrali te wybory. Mamy dzisiaj rzeczywiście bardzo, bardzo wiele samorządów, w których będziemy mieli większość. Będziemy albo dominującą siłą w koalicji, albo w każdym razie siłą koalicyjną. Sądzę, że tych samorządów powiatowych będzie koło 200. Ile będzie wojewódzkich jeszcze w tej chwili nie wiemy. Daj Boże, że będzie ich znacznie więcej niż sześć – mówił polityk. 

Źródło: 300 polityka

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy