Kaczyński: silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu. Tymi słowami kierujemy się prowadząc politykę wobec tego regionu.

Artykuł
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Kancelaria Premiera

Przez wiele lat część Pomorza Zachodniego była w jakiejś mierze oddzielona od pozostałej części kraju i trzeba było to zmienić - mówił w piątek w Świnoujściu wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas inauguracji budowy tunelu pod dnem Świny łączącego wyspy Uznam i Wolin.

- Przed laty mój śp. brat powiedział, że silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu. To ważne słowa, którymi kierował się on i my kierujemy się, prowadząc politykę wobec tego regionu - powiedział Kaczyński.

- To słowa, które wyrażają dążenie do tego, by Polska była rzeczywiście jednolitym, zgodnie z konstytucją, państwem, scalonym, zintegrowanym, silnym - dodał.

Ta integracja - podkreślił - ma różne aspekty, w tym infrastrukturalny.

- Przez bardzo wiele lat było tak, że pewna część naszego terytorium, Pomorza Zachodniego, była w jakieś mierze od pozostałej części naszego kraju, ojczyzny, oddzielona i trzeba było to zmienić i rzeczywiście potrzebna była tutaj wola, bo ta inwestycja z punktu widzenia kalkulacji czysto ekonomicznych, takich zupełnie oderwanych od wszelkiego rodzaju innych przesłanek, mogłaby być poddawana w wątpliwość i była poddawana w wątpliwość - powiedział J. Kaczyński.

Źródło: Kancelaria Premiera

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy