Kaczyński: Platforma nigdy nie powinna rządzić Polską. To ludzie, którzy do tego nie dorośli moralnie

Artykuł
Jarosław Kaczyński, szef PiS
tvpinfo

Wystarczy być człowiekiem żyjącym w polskiej kulturze, by patrząc na Platformę orientować się, co to za twór - to ludzie, którzy Polską nigdy nie powinni rządzić, bo do tego nie dorośli - pod różnym względem, również moralnym – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej poinformował o zmianie na stanowisku rzecznika PiS.

Kaczyński: Nie mamy normalnego państwa, mamy państwo Platformy Obywatelskiej

Przy okazji poproszony został o komentarz dot. najnowszych taśm z podsłuchów, których treść opublikował w dzisiejszym numerze Tygodnik "Do Rzeczy". CZYTAJ WIĘCEJ

Kaczyński przyznał, że jeszcze nie zapoznał się z publikacją, a jedynie o niej słyszał. Jak jednak dodał, są to rzeczy, które należy sprawdzić bez dwóch zdań, gdyby państwo działało. – Co będzie, czy będzie choćby postępowanie wyjaśniające ws. MON? – pytał. – Nie wiem, bo nie mamy normalnego państwa, ale państwo Platformy Obywatelskiej – stwierdził.

Kaczyński: PO nigdy nie powinno rządzić Polską

Były premier odniósł się także do sugestii Michała Kamińskiego i Romana Giertych, że za aferą podsłuchową stoi PiS. Politycy ci twierdzą, że ugrupowanie Kaczyńskiego było jedynym, które na aferze zyskało i jedynym, którego politycy nie zostali nagrani. CZYTAJ WIĘCEJ

– Kiedy okazało się, że na liście Macierewicza nie ma nikogo z Porozumienia Centrum, to też były sugestie, że mamy nadzwyczajną wiedzę Mijały lata i jakoś ludzi z PC na tych listach nie było – przypomniał.

Zarzuty Giertycha i Kamińskiego nazwał "obrzydliwym pomówieniem, zmierzającym do tego, by zmienić kierunek zainteresowania społeczeństwa i by konsolidować elektorat PO".

– To zły PiS doprowadza do tego, że pokazywana jest istota obecnej władzy, o której my wiemy od początku – mówił. Jak dodał, wystarczy być człowiekiem żyjącym w polskiej kulturze, by patrząc na Platformę zorientować się, co to za twór - to ludzie, którzy Polską nigdy nie powinni rządzić, bo do tego nie dorośli - pod różnym względem, również moralnym.


Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy