Kaczyński: Jesteśmy partią zgody, my chcemy współpracować, ale z drugiej strony mamy na razie mur

Artykuł
Telewizja Republika

– Prawo i Sprawiedliwość nie jest partią wojny. Nie jest żadną partią wojny totalnej ani jakiejkolwiek. Jesteśmy partią zgody, my chcemy współpracować, ale z drugiej strony mamy na razie mur – powiedział Jarosław Kaczyński na spotkaniu wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu.

– Władza to jest miecz i wór. Miecz jest w Warszawie, ale wór jest w województwie i to taki ciężki. To razem wziąwszy może naprawdę bardzo dużo dać Mielcowi, Podkarpaciu, Polsce. Chodzi o to, żeby ten cel, o którym prawie wszędzie mówię, tzn. cel dogonienia jeżeli chodzi o dochód na głowę, państw na zachód od naszych granic, przede wszystkim Niemiec, został zrealizowany w czasie historycznie krótkim – powiedział Jarosław Kaczyński na spotkaniu wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu.

– To można zrealizować w kilkanaście, dwanaście, dwadzieścia lat. Przy naprawdę dobrym rozwoju. Przy takim rozwoju jak mamy teraz, to jest zupełnie możliwe. To dla wielu ludzi jest niewyobrażalne – mówił prezes PiS.

– Prawo i Sprawiedliwość nie jest partią wojny. Nie jest żadną partią wojny totalnej ani jakiejkolwiek. Jesteśmy partią zgody, my chcemy współpracować, ale z drugiej strony mamy na razie mur. Jestem przekonany, że jeżeli będziemy odnosili kolejne sukcesy, to mimo tych kampanii propagandowych przeciwko nam skierowanych, mimo tych bezczelnych kłamstw, mimo tego oszukiwania, że chcemy wyprowadzać Polskę z Unii Europejskiej, wielu ludzi dojdzie w końcu do wniosku, że jest oszukiwana i przyjdzie na naszą stronę. Poza tymi najbardziej chorymi, najbardziej zaciekłymi – dodawał polityk. 

Źródło: 300 polityka

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy