Kaczyński: Idziemy razem, idziemy ku zwycięstwu, idziemy ku lepszej Polsce!

Artykuł
Telewizja Republika

– My nie idziemy do tych wyborów, żeby się stroszyć! My będziemy rozliczać tam, gdzie doszło do wielkich nadużyć, do wielkich krzywd, czasem nawet do zbrodni - tak jak w Warszawie! Pewnie są inne takie miejsca, ale przede wszystkim patrzymy w przyszłość! Przede wszystkim wiemy, że można! - powiedział Jarosław Kaczyński w trakcie konwencji programowej PiS.

– Nas by tutaj nie było, gdyby nie Lech Kaczyński. Pamiętajmy o tym - zaapelował Jarosław Kaczyński. 

– Chciałem podziękować za to, że państwo chcieli tutaj przybyć. To jest dobra zapowiedź tego, co jest przed nami - dodał lider PiS. 

– Przed nami 21 szczególnych miesięcy, 21 miesięcy w ciągu których będziemy mieli 4 kampanie wyborcze, 4 razy obywatele pójdą do urn, żeby głosować, by dokonać aktu, który jest istotą demokracji - mówił. 

– To będą miesiące oceny, oceny polityki władzy i opozycji. Jeśli chodzi o wybory samorządowe - to sprawa jest dość skomplikowana, bo przypomnę w większości samorządów, w tym 15 wojewódzkich rządzą ci, którzy w Sejmie są opozycją - kontynuował były premier. 

– Dla nas będzie to przede wszystkim ocena polityki dobrej zmiany. Powie ktoś, że to będzie ocena na swój sposób zakłócona, bo przecież od długiego czasu trwa kampania przeciw dobrej zmianie. Kampania, która daleko przekracza to, co jest w demokracji normalne, zwykła dyskusja pomiędzy tymi, co są przy władzy i ci którzy do władzy aspirują - mówił Kaczyński. 

– Tutaj mamy atak z zewnątrz i od wewnątrz. Atak, który tworzy coś na kształt alternatywnej rzeczywistości - kontynuował. 

– Coś, co nie ma wiele wspólnego z faktami, coś co ma poniżyć, już nie tylko dobrą zmianę, ale po prostu Polskę! - zaapelował.

– Pamiętajcie także państwo, że każda dobra polityka jest trudna. Najłatwiej jest realizować interesy najsilniejszych, potężnych lobby, różnych grup, układać się z mocnymi tego świata - dodał. 

– Jeżeli chce się działać dla narodu, to wtedy jest to nieporównywalnie trudna praca - powiedział prezes PiS. 

– Mówiłem, że nasza droga, to będzie droga ostro pod górę i jeszcze będą na nas lecieć kamienie i tak jest - dodał. 

 – Pamiętajmy o dwóch sprawach. Po pierwsze - dotrzymujemy słowa. Dotrzymujemy słowa, czyli nie uchybami tego, co jest istotą demokracji. Demokracja nie może polegać na oszustwie i manipulacji. Jeżeli ktoś, coś zapowiada, ale tego nie realizuje, to potem ten akt wyborczy zmienia się w pustą procedurę - dodał. 

– My nie uchybiliśmy demokracji, realizujemy to co jest istotą demokracji! - podkreślił polityk. 

– Po drugie panie i panowie my idziemy pod górę, nie w dół, nawet nie płasko, tylko pod górę, ku lepszej Polsce! Ku lepszemu losowi Polaków! - stwierdził. 

– Lepszemu, to znaczy bardziej dostatniemu, to znaczy godniejszemu, bardziej równemu, z większym wpływem na rzeczywistość, bardziej bezpiecznemu i takiemu, który tworzy ładną perspektywę, nie tylko dla obecnego dorosłego pokolenia ale także dla dzieci i wnuków i dlatego nie powinniśmy się przejmować! Musimy dalej ostro iść do górę! Wspinać się! Musimy wierzyć, że Polacy znają fakty i wiedzą jak jest! Polacy maja wielkie oczekiwania, są ambitnym narodem - podkreślił polityk. 

– My nie idziemy do tych wyborów, żeby się stroszyć! My będziemy rozliczać tam, gdzie doszło do wielkich nadużyć, do wielkich krzywd, czasem nawet do zbrodni - tak jak w Warszawie! Pewnie są inne takie miejsca, ale przede wszystkim patrzymy w przyszłość! Przede wszystkim wiemy, że można! - powiedział Kaczyński.

– My wiemy, że można. Polska prawica wyciągnęła wnioski z historii. Polska prawica chce, chce chcieć. Polska prawica wie, że sukces ten wyborczy i ten najważniejszy w pracy obywateli przychodzi wtedy, kiedy jest wytężona praca, kiedy jest konsolidacja, kiedy jest jedność, kiedy odrzucamy spory, kiedy razem działamy dla dobra publicznego, kiedy rozumiemy politykę, tak jak powinna być rozumiana - czyli roztropne działania, dla dobra publicznego. My tak tę politykę rozumiemy! - zauważył lider Prawa i Sprawiedliwości. 

– Ogromnie ważna jest uczciwość. Musimy o tym pamiętać, musimy o tym przypominać. Musimy być pokorni wtedy, kiedy popełniamy błędy, bo one są. Nikt nie jest bezbłędny, tylko ten, co nic nie robi jest bezbłędny - dodał. 

 – Powtarzam ogromną wartość dla naszej pracy dla Polski w tych najbliższych wyborach, w tych kolejnych - ma jedność. Jedność polskiej prawicy, jedność w działaniu na rzecz Rzeczypospolitej i dlatego tutaj na tej sali podpiszemy kolejne porozumienie, przedłużenie tego sprzed 3 lat - zapowiedział prezes PiS.

– Idziemy razem, idziemy ku zwycięstwu, idziemy ku lepszej Polsce niż jest dziś! Idziemy ku temu, by wspólnym wysiłkiem społeczeństwa i władzy wszystkich szczebli doprowadzić do sytuacji, że za 20 lat będziemy mogli powiedzieć- w Polsce jest tak samo jak na zachód od naszych granic, pod każdym względem! - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy