Justyna Socha: Rodzice z Białogardu przestali być wreszcie wyrzutkami!

Sebastian Moryń/ Edyta Nowicka 20-09-2017, 14:36
Artykuł
fot. YouTube

Justyna Socha - Wiceprezes stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP" w komentarzu dla Telewizji Republika mówi wprost: "Dzięki tej decyzji, rodzice będą mogli wreszcie przestać się ukrywać, będą mogli zarejestrować swoje dziecko, będzie mogło mieć wreszcie opiekę lekarską i przestaną być wreszcie wyrzutkami".

Komentarz dla Telewizji Republika Justyny Sochy:

"Zostałam poinformowana przez pełnomocnika rodziców z Białogardu, mecenasa Arkadiusza Tetela, że decyzja Sądu Rodzinnego w Białogardzie została uchylona. Z tego co wiem, ostateczna decyzja zostanie ogłoszona 13 października w Białogardzie. Natomiast wiem, że dzięki tej decyzji, rodzice będą mogli wreszcie przestać się ukrywać, będą mogli zarejestrować swoje dziecko, będzie mogło mieć wreszcie opiekę lekarską i przestaną być wreszcie wyrzutkami". 

Socha powiedziała nam również, że 27 września odbędzie się podobna sprawa w Warszawie. "Jest to bardzo podobna sprawa do tej z Białogardu - mówi Justyna Socha - gdzie szpital powiadomił sąd rodzinny o tym, że rodzice odmówili szczepienia noworodka i chcą ograniczenia prawa rodzicielskiego dla tych rodziców". 

Wiceprezes Stowarzyszenia STO NOP ma nadzieję, że "to cierpienie, którego doświadczyła rodzina z Białogardu, spowoduje zmiany systemowe w Polsce. Rodzice zaczną być traktowani przez lekarzy jako partnerzy, a lekarze przestaną być traktowani instrumentalnie  na skutek narzucanych im sztywnych procedur stworzonych przez przemysł farmaceutyczny i niektórych urzędników. W tym wszystkim gubi się prawdziwe dobro dziecka, gubi się idee że Polska ma być państwem pro-rodzinnym".

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy