Jest akt oskarżenia w sprawie wypadku, w którym zginęła 16-latka

Artykuł
Pixabay, CC0

Skierowano akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku z lipca br. w Ligocie pod Kobylą Górą. W wypadku samochodowym zginęła 16-letnia mieszkanka Oleśnicy, Alicja K. Według policji i prokuratury, wypadek spowodował kierujący pojazdem 26-letni oleśniczanin Dawid P.

Tragedia miała miejsce w nocy z 14 na 15 lipca Dawid P. Według policjantów, przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Kierujący osobówką marki Audi na łuku drogi W449 stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Pojazd kilkukrotnie dachował. Kierowca był pod wpływem alkoholu, a także nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Oprócz Alicji K. i Dawida P. pojazdem podróżowały wówczas jeszcze dwie osoby: 19-latek i 16-latka, wszyscy z powiatu oleśnickiego. Choć początkowo Alicja K. wyszła z pojazdu o własnych siłach, po chwili straciła przytomność i zmarła na miejscu. Pozostali uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

We września do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie trafił akt oskarżenia w tej sprawie. Kierowcy za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Nie wiadomo, kiedy ruszy proces, jak na razie jednak prokuratura wnioskowała o 3-miesięczny areszt dla Dawida P. 26-latek przyznał się do winy.

 

Źródło: olesnica.naszemiasto.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy