Jarosław Kaczyński w Kielcach: Musimy przemalować województwo z zielonego na niebieskie

Artykuł
facebook.com/pisorgpl

W Kielcach, odbyło się dziś potkanie wyborcze PiS z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. - Na tym terenie mamy do czynienia z wielką polską tradycją - stwierdził. Prezes w swoim przemówieniu podkreślił także, że "Prawo i Sprawiedliwość stawia na rodziny".

Podczas spotkania w Świętokrzyskiem, prezes PiS mówił, że w tym regionie nie może nie wspomnieć o wicepremierze Przemysławie Gosiewskim, który zginął w katastrofie Tu-154M pod Smoleńskiem w 2010 r.

- Nie mogę nie wspomnieć człowieka, który miał energię i siłę tak bardzo, że zdołał to województwo kiedyś, jak to się mówiło w sensie politycznym, czerwone, zmienić w niebieskie - na nasze kolory - powiedział prezes PiS.

Wśród zadań stojących przed PiS w woj. świętokrzyskim Kaczyński wymienił wygranie wyborów i pozostanie na drugą kadencję obecnego prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego.

Prezes PiS wśród największych sukcesów Lubawskiego wymienił zorganizowanie Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach. Prezes PiS podkreślił też, że Lubawski, tak jak cały PiS "stawia na rodzinę".

- Zadanie drugie, wprost jakby nawiązujące do tego, co robił kiedyś śp. Przemysław (Gosiewski), niezapomniany Przemek, otóż - on przemalował z czerwonego na niebieskie, my musimy przemalować z zielonego na niebieskie - mówił Kaczyński.

- To nie jest łatwe zadanie, bo PSL jest tutaj mocno osadzony, ale to jest zadanie wykonalne - kontynuował prezes PiS. 

Prezes PiS, w swoim przemówieniu podkreślił, że rządy PSL nie przyniosły polskiej wsi nic dobrego - ich polityka uderzała w rolników - stwierdził.

- Dobra Zmiana to przede wszystkim współpraca w samorządzie i współpraca na linii rząd-samorząd - mówił Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że "przy uczciwych rządach można dużo, dużo, dużo więcej niż przy nie uczciwych".

- Planem PiS jest to aby Polska w krótkim czasie osiągnęła poziom życia państw zachodnich. Aby Polacy mieli ten komfort życia, także w portfelach. To wymaga patriotyzmu ogólnopolskiego i lokalnego - powiedział Kaczyński.

- Pokazujemy, że można być wiarygodnym, a to jest podstawa polityki, podstawa demokracji - oznajmił.

- Jesteśmy szansą dla Polski, dla tej ziemi, tylko trzeba zwyciężyć. Tej wiary w zwycięstwo Państwu życzę. Trzeba energicznie walczyć, energicznie do końca. Po zakończeniu tego spotkania trzeba pójść do ludzi, przekonywać, mówić to, czego nie mówią niektóre media. Prawo i Sprawiedliwość zwycięży. Zwyciężymy proszę państwa – zakończył swoje przemówienie prezes PiS.

 

Źródło: facebook.com/pisorgpl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy