Media w ostatnim czasie informowały, że poseł Jakubiak sprzedał browar Tenczynek spółce Manufaktura Piwa, Wódki i Wina. Prezesem zarządu firmy powstałej w 2016 roku jest Zbigniew Borowy. Natomiast w radzie nadzorczej zasiadają: Krzysztof Obłój, Sebastian Podkański oraz Emil Palikot, syn Janusza Palikota. Sam Janusz Palikot pełni funkcję prokurenta.

Wiceprzewodnicząca Kukiz’15 w rozmowie z Dorotą Kanią powiedziała, że nie bardzo wnika w „prywatną działalność Marka Jakubiaka”.

– To działalność biznesowa Marka Jakubiaka. (…) Biznes rządzi się swoimi prawami, a nie polityką. Ja nie oceniam interesów Marka Jakubiaka, bo to nie jest w moich kompetencjach. To byłoby trochę śmieszne, gdybym ja z pozycji koleżanki z klubu nagle zaczęła się interesować jak prowadzi interesy i z kim dokonuje transakcji finansowych, nie czuję takiej potrzeby by się tym interesować – stwierdziła posłanka. 

– Jest to fakt, którego tu nikt nie ukrywa, to nie były jakieś tajne transakcje. Wyborcy mają prawo oceniać przez każdy pryzmat swojego kandydata. Jeżeli dla wyborców to ma jakieś znaczenie, to na pewno wezmą to pod uwagę. Dla mnie z pozycji tego o co walczymy wspólnie z Markiem Jakubiakiem, o zmiany systemowe nie ma to najmniejszego znaczenia. Przecież Janusz Palikot, patrząc na jego całą przeszłość polityczną nie ma przez tą transakcję nawet cienia jakiegokolwiek wpływu na to, o co my walczymy w Sejmie – tłumaczyła Ścigaj.