Jakim osobom publicznym ufamy? IBRiS publikuje najnowsze dane [SONDAŻ]

Artykuł
Andrzej Duda
flickr.com/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0

Polacy wciąż największym zaufaniem obdarzają prezydenta Andrzeja Dudę, Pawła Kukiza oraz Beatę Szydło. Z kolei Mateusz Morawiecki wyprzedził w rankingu Jarosława Kaczyńskiego. Nieznacznie wzrosło też zaufanie do innych polityków PiS oraz Grzegorza Schetyny, który znalazł się nad Ryszardem Petru. Spadek zaufania odnotował jedynie Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) – czytamy w najnowszym sondażu IBRiS przeprowadzonego dla portalu Onet.pl.

– Najnowszy pomiar zaufania nie przynosi wielu zmian – czytamy w raporcie IBRiS.

Liderem nadal pozostaje Andrzej Duda. Drugie miejsce zajmuje Paweł Kukiz, który znajduje się na nim drugi miesiąc z rzędu i jest najwyżej notowanym politykiem opozycji. Na trzeciej lokacie, tak jak przed miesiącem, uplasowała się premier Beata Szydło.

Mateusz Morawiecki wyprzedził Jarosława Kaczyńskiego. Lider Prawa i Sprawiedliwości notuje niższą pozycję w rankingu i wraca w okolice środka stawki.

IBRiS zauważa, że problemy zdają się mieć politycy partii opozycyjnych. Wszyscy oprócz Pawła Kukiza znaleźli się w drugiej części rankingu. Pogorszenie stopnia zaufania zanotował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który jeszcze pod koniec grudnia był w jednym z liderów rankingu

RANKING IBRiS:

Andrzej Duda
Paweł Kukiz
Beata Szydło
Mateusz Morawiecki
Jarosław Gowin
Jarosław Kaczyński
Zbigniew Ziobro
Barbara Nowacka
Władysław Kosiniak-Kamysz
Antonii Macierewicz
Grzegorz Schetyna
Ryszard Petru
Adrian Zandberg
Włodzimierz Czarzasty
Mateusz Kijowski

Źródło: IBRiS, Onet.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy