Jaki na pikniku piłkarskim, Trzaskowski na... paradzie równości!

Artykuł
Twitter/@pikus_pol

W sobotnie popołudnie rozpoczęła się w Warszawie 18. Parada Równości. Pochód z tęczowymi flagami przeszedł m.in. aleją Jana Pawła II, Alejami Jerozolimskimi, ul. Marszałkowską i aleją "Solidarności".

Patryk Jaki, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Zjednoczonej Prawicy zorganizował dziś na Pradze piłkarski piknik. Jego kontrkandydat z PO i Nowoczesnej, Rafał Trzaskowski zdecydował się wybrać na paradę równości środowisk LGBT. Była na niej też cała opozycyjna "śmietanka".

Warszawską Paradę Równości organizuje co roku środowisko LGBT. Organizatorzy upominają się również o prawa mniejszości wyznaniowych, etnicznych, osób z niepełnosprawnościami i innych grup uważanych przez nich za dyskryminowane. Wśród postulatów Parady są m.in.: ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem, wzmocnienie ochrony prawnej przed mową i przestępstwami z nienawiści, małżeństwa i związki partnerskie dla wszystkich, miasta bez barier, otwartość wobec uchodźców i obcokrajowców, edukacja antydyskryminacyjna, edukacja seksualna, etyka w szkole, zaostrzenie kar za przemoc wobec zwierząt.

Nie zabrakło na niej m.in. kandydata na prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego:

W tym samym czasie, kiedy "totalni" paradują ze środowiskami LGBT, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki, zorganizował piknik piłkarski.

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy