Izba Dyscyplinarna SN nie uchyliła immunitetu sędziemu Tulei
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie uchyliła we wtorek immunitetu warszawskiemu sędziemu Igorowi Tulei - poinformował pełnomocnik sędziego mec. Jacek Dubois.
Meccenas Dubois przekazał, żę Izba Dyscyplinarna uznała, że "sędzia Igor Tuleya działał zgodnie z prawem w ramach swoich kompetencji".
– Oczywiście ciąg dalszy może nastąpić, bo uchwała nie jest prawomocna i podlega zaskarżeniu w terminie siedmiu dni od dziś, ale to jest rzecz, która jest sprawą przyszłości. Myślimy, że prokuratura będzie jednak kontynuować swoje wysiłki - przekazali pełnomocnicy sędziego.
Wniosek prokuratury o pociągnięcie sędziego Tulei do odpowiedzialności karnej został złożony w lutym.
Najnowsze
Nowa rekrutacja w Rosji: Porwania, tortury, łapanki pod monopolowymi
Nisztor: słowa ordynatora mogą zniszczyć rząd i KO, niech wynajmie sobie ochronę
Skandal w UK: Pakistańskie bandy seksualne infiltrują NGOsy
SPRAWDŹ TO!