Izba Dyscyplinarna SN nie uchyliła immunitetu sędziemu Tulei
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie uchyliła we wtorek immunitetu warszawskiemu sędziemu Igorowi Tulei - poinformował pełnomocnik sędziego mec. Jacek Dubois.
Meccenas Dubois przekazał, żę Izba Dyscyplinarna uznała, że "sędzia Igor Tuleya działał zgodnie z prawem w ramach swoich kompetencji".
– Oczywiście ciąg dalszy może nastąpić, bo uchwała nie jest prawomocna i podlega zaskarżeniu w terminie siedmiu dni od dziś, ale to jest rzecz, która jest sprawą przyszłości. Myślimy, że prokuratura będzie jednak kontynuować swoje wysiłki - przekazali pełnomocnicy sędziego.
Wniosek prokuratury o pociągnięcie sędziego Tulei do odpowiedzialności karnej został złożony w lutym.
Najnowsze
Błaszczak: rząd Tuska stworzył system ochrony zdrowia dla swoich. Zapowiada nową komisję
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Wiadomo, gdzie zagra Lewandowski! Polak podjął decyzję
Mel Brooks kończy 100 lat. Legendarny twórca komedii wciąż nie zwalnia tempa