Islamizacja dzieci w Hiszpanii. Katalonia wprowadza do szkół naukę islamu

Artykuł
pixfuel.com

Hiszpański dziennik „El Periodico” poinformował, że resort edukacji w Katalonii, opracował pilotażowy plan lekcji islamu dla szkół publicznych czterech miast. Programem objęte zostały Barcelona, Gerona, Tarragona i Llobregat. Program ruszy już w tym roku szkolnym.

 Lekcje islamu zostaną wprowadzona najpierw w pierwszych klasach szkoły podstawowej i średniej jako przedmiot obowiązkowy dla szkół, lecz dobrowolny dla uczniów — poinformał "El Periodico".


Regionalny minister edukacji Katalonii Josep Bargallo powiedział agencji EFE, że Islamska Komisja Hiszpanii (CIE) i autonomiczny rząd Katalonii zamierzają w ten sposób zagwarantować "prawo do wolności religijnej" i zapewnić "spójność społeczną".

"Wprowadzenie do szkół takich lekcji wpisuje się w koncepcję edukacji stawiającej na pierwszym planie takie wartości, jak różnorodność społeczno-religijna i kulturalna, a stosowane wobec dzieci uczących się islamu kryteria mają być takie same, jak w przypadku uczniów, którzy wybierają jako przedmiot religię katolicką" - napisał portal Religion Digital.

Zgodnie z "El Periodico", za zakres nauczania islamu ma być odpowiedzialny rząd hiszpański, a program powinien "odzwierciedlać język i kulturę rodzin muzułmańskich w Katalonii, a także realia dotyczące muzułmanów i niemuzułmanów, mężczyzn i kobiety pochodzących z różnych obszarów geograficznych i kulturalnych, w celu przekazania uczniom optyki inkluzywnej i nauczania na temat różnorodności".

Nauczyciele religii islamskiej zostaną wyznaczeni przez "wspólnoty należące do Islamskiej Komisji Hiszpanii" i powinni posiadać tytuł akademicki równorzędny z wymaganym wobec nauczycieli innych przedmiotów.

Źródło: twitter, wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy