Islamiści bez umiaru

Artykuł

Muzułmanie z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zwrócili się z prośbą do władz uczelni o dostosowanie planu zajęć od ich terminarza modlitwy. – Dopasowywanie się do kogoś, kto przyjeżdża do nas i ma inne obyczaje, w co innego wierzy, jest tłamszeniem nas samych, chrześcijan – mówi „Codziennej” przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, wykładowca UMK prof. Wojciech Polak.

Sprawa dotyczy grupy muzułmańskich uczniów z Indonezji. Poprosili oni opiekuna roku o przerwy na czas swoich modlitw. Muzułmańscy studenci podchodzą do tego rygorystycznie. Swoją prośbę argumentują modlitwą odmawianą pięć razy dziennie o ściśle określonych godzinach.

 Postawę uczniów tłumaczył mufti Ligi Muzułmańskiej w Polsce Nedal Abu Tabaq. – Muzułmanin powinien modlić się codziennie o godz. 5.30, a następnie o 11.45, 13.30, 16 i około 18 – mówił „Gazecie Pomorskiej” mufti.

Sprawa studentów została więc przekazana prodziekanowi Wydziału Humanistycznego. Jak dotąd żadna decyzja nie została ostatecznie podjęta. Władze uczelni twierdzą, że przerwy w zajęciach raczej nie są możliwe, natomiast nie wykluczają innych rozwiązań. – Była to prośba ustna, więc na razie sprawa nie ma charakteru formalnego. 
 
WIĘCEJ NA TEN TEMAT W DZISIEJSZEJ "GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE".

Źródło: GAZETA POLSKA CODZIENNIE

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy