Iran grozi USA! Donald Trump: Dotkną was niespotykane w historii konsekwencje

Artykuł
Wikimedia Commons

Prezydent Donald Trump odpowiedział na słowa skierowane pod jego adresem przez Hasana Rouhaniego. Przywódca Iranu oświadczył wczoraj, że "Ameryka powinna wiedzieć, że wojna z Iranem to matka wszystkich wojen".

Podczas spotkania z irańskimi dyplomatami miał też powiedzieć: "Panie Trump, niech pan się nie bawi ogonem lwa. Może pan tego potem tylko żałować".

Dziś amerykański prezydent w odpowiedzi ostrzegł Hasana Rouhaniego przed "niespotykanymi w historii konsekwencjami", który może ponieść Iran, jeśli będzie groził Stanom Zjednoczonym. "Nie jesteśmy już krajem, który ulega waszym obłąkanym wypowiedziom o przemocy i śmierci. Strzeżcie się!" - napisał Donald Trump, który dla podkreślenia wagi swoich słów użył wyłącznie wielkich liter.

Niespełna trzy miesiące temu amerykański prezydent wycofał swój kraj z porozumienia sześciu światowych mocarstw z Iranem, które ma doprowadzić do ograniczenia programu nuklearnego tego kraju - w zamian za stopniowe znoszenie międzynarodowych sankcji.

Donald Trump argumentował, że porozumienie nie obejmuje irańskiego programu pocisków balistycznych. Poinformował także o ponownym wprowadzeniu wszystkich sankcji nałożonych na ten kraj, które obowiązywały przed zawarciem umowy. Część sankcji ma wejść ponownie w życie za dwa tygodnie, a część - 4 listopada. 

Źródło: IAR

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy