IPN proponuje debatę ws. Wałęsy. Cenckiewicz: Proszę o szczegółową koncepcję

Artykuł
Dr hab. Sławomir Cenckiewicz
Telewizja Republika

– Pan (dyr. IPN w Gdańsku - red.) proponuje mi udział w czymś bardzo niekreślonym, co w żaden sposób nie uzasadnia określenia „debata”, a zamiast jakichś wskazówek merytorycznych powołuje się Pan na „propozycję Lecha Wałęsy” (...) Jeżeli IPN zaakceptował taki charakter „debaty”, to muszę zareagować oceną, że jest to stanowisko absolutnie niemerytoryczne (...) Proszę więc uprzejmie o przedstawienie mi wypracowanej przez IPN szczegółowej koncepcji „debaty” – napisał na swojej stronie na Facebooku dr hab. Sławomir Cenckiewicz.

Dr hab. Sławomir Cenckiewicz odniósł się na swoim profilu na Facebooku do propozycji gdańskiego oddziału IPN, aby zorganizować debatę poświęconą przeszłości Lecha Wałęsy. Dyrektor Centralnego Archiwum Wojskowego uważa jednak, że złożona propozycja odbiega od naukowego charakteru, ale zaznacza, że czeka na precyzyjną koncepcję.

Zastrzegam sobie przy tym prośbę o udzielenie odpowiedzi ze strony IPN, czy wciąż podtrzymuje swoje stanowisko uznające iż Lech Wałęsa był nie tylko zarejestrowanym TW ps. „Bolek”, ale i czynnym współpracownikiem SB, czego materialne dowody w postaci doniesień agenturalnych znajdują się w archiwum IPN, czy też „zawiesza” lub w ogóle unieważnia dotychczasowe ustalenia i „debata” ma mieć charakter swobodnej i niczym nie ograniczonej wymiany mniemań cofających nas do ustaleń sprzed czerwca 2008 r. – pisze Cenckiewicz.

 

Moja odpowiedź IPN-owi w związku z listem dyrektora prof. Golona:Warszawa, 22 I 2016 r.Pan ProfesorMirosław...

Posted by Sławomir Cenckiewicz on 22 stycznia 2016

 


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Lech Wałęsa domaga się debaty z Grzegorzem Braunem. "Proponuję publiczny finał sprawy tzw. Bolka z moim udziałem"

IPN: Zorganizujemy debatę o przeszłości Wałęsy

Wałęsa chce debaty o "Bolku". Kukiz: Nie trzeba było czekać aż pańska teczka spłonie albo zjedzą ją mole

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy