Interesujący sondaż: Czy w październiku prezydent Duda też wywalczyłby reelekcję?

Artykuł
Spotkanie Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego w sierpniu br.
PAP/Jakub Szymczuk

Prezydent Andrzej Duda wywalczyłby reelekcję także w przypadku, gdyby wybory prezydenckie odbyły się teraz – wynika z jednego z sondaży.

Badanie przeprowadziła dla portalu wpolityce.pl pracownia Social Changes. Ankieterzy zapytali respondentów, na kogo oddaliby głos, gdyby teraz doszło do powtórzenia drugiej tury wyborów prezydenckich.

Choć minimalna, to jednak większość wskazała obecnego prezydenta Andrzeja Dudę. W badaniu uzyskał 50,1 proc. Na prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego głosowałoby natomiast 49,9 proc. badanych.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1083 osób w dniach od 9 do 12 października 2020 roku.

Przypomnijmy, że II tura wyborów prezydenckich odbyła się w lipcu br. Zwyciężył prezydent Andrzej Duda, który wywalczył drugą – i zgodnie z polskim prawem – ostatnią kadencję na tym stanowisku. Choć walka do ostatniej chwili była bardzo wyrównana, PKW ostatecznie stwierdziła, że Duda wygrał z prezydentem Warszawy, kandydującym z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim.

 

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy