IMGW: Dziś rano gołoledź. Kierowcy muszą uważać

Artykuł
Na chwilowe przejaśnienia mogą dziś liczyć mieszkańcy północno-wschodniej części Polski
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Dziś rano należy się spodziewać marznących opadów nie tylko w zachodniej części kraju, ale również w centralnej części Polski. – Z powodu gołoledzi jest to sytuacja szczególnie niebezpieczna dla kierowców – powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

Obowiązują ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu, powodującymi gołoledź, dla Polski Zachodniej, ale również w pasie od Pomorza Środkowego, poprzez woj. kujawsko-pomorskie, zachodnią część woj. mazowieckiego, ziemię łódzką, woj. opolskie, śląskie, wielkopolskie, dolnośląskie po wschodnią część woj. zachodniopomorskiego. – Jest to sytuacja szczególnie niebezpieczna dla kierowców – ostrzegł Walijewski.

Temperatura na zachodzie kraju nad ranem i rano wyniesie ok. 1 st. Celsjusza.

W pasie, w którym wydano ostrzeżenia przed opadami, czyli od woj. zachodniopomorskim przez Wielkopolskę, po woj. opolskie wyniesie ona około 0 st. C. Natomiast w pozostałej części kraju termometry pokażą od -5 do -2 st. C. – Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie termometry na ranem pokażą -13 stopni – powiedział rzecznik IMGW.

Dzień zapowiada się raczej pochmurno. Na chwilowe przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy północno-wschodniej części Polski.

Źródło: PAP, IMGW/Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy