Holandia walczy z nielegalnym posiadaniem broni. Ustawiono specjalne kosze
W Holandii posiadacze nielegalnej broni mogą ją zdeponować w jednym ze specjalnych koszy ustawionych w tym celu przez policję. Żółte pojemniki znajdują się przy wszystkich posterunkach w Hadze.
- Kosze będą dostępne od poniedziałku do soboty - poinformował funkcjonariusz biura rzecznika prasowego policji w Hadze.
- W sytuacji, jeżeli ktoś będzie chciał oddać broń palną, musi wcześniej umówić się telefonicznie - dodał.
Nie będzie żadnych konsekwencji prawnych, jeżeli broń nie została nigdy użyta.
Podobne akcje odbyły się już wcześniej m.in. w regionach Rijnmond, Amsterdam-Amstelland i IJsselland - informuje radio NH Nieuws. Podczas jednej z kampanii w Rotterdamie zwrócono aż 250 rodzajów broni. Były to m.in. pistolety oraz noże.
Najnowsze
Dramat na jeziorze Salińskim. Dwie ofiary śmiertelne wypadku łodzi, sternik był pijany
Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Flagi oraz Rocznicy Konstytucji 3 Maja
Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą z udziałem Pary Prezydenckiej