Hit! Polityk PSL stwierdził, że słowa Chrystusa z Ewangelii są... mało chrześcijańskie

Artykuł
Fot. zrzut ekranu z TVN24

Jeśli ktoś mówi, że trzeba takim ludziom przywiązywać kamień do szyi i wpuścić ich na głęboką wodę... No, to jest cytowanie Biblii w sposób mało chrześcijański – powiedział Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) w TVN24.

– Nie można kogoś zwalniać z pracy za inne poglądy, bo to też nie jest cywilizowane, natomiast jeśli ktoś mówi, że trzeba takim ludziom przywiązywać kamień do szyi i wpuścić ich na głęboką wodę... No, to jest cytowanie Biblii w sposób mało chrześcijański – powiedział Władysław Teofil Bartoszewski (PSL), który był jednym z gości programu "Fakty po faktach" w TVN24. W rozmowie wziął również udział Maciej Gdula (Wiosna).

Prowadzący wytknął błąd politykowi PSL. – Słowo o "kamieniu młyńskim" to akurat Nowy Testament – podkreślił.

– W Starym Testamencie są nieprawdopodobne okropieństwa, tam jest bardzo twarda polityka wyrzynania jednych przez drugich – dodał po chwili Bartoszewski.

– Kwestia LGBT jest niezwykle ważna, bo tutaj się rozgrywa pytanie o to, czy będziemy szanować innych czy nie – mówił członek ugrupowania Biedronia.

Zobacz także: "Zniszczymy wasze społeczeństwo. Podpisano: Trans - Bi - Pedały - Lesbijki". Ulicami Paryża przeszedł Marsz LGBT

Źródło: twitter.com/TVN24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy