Historyczne Zgromadzenie Narodowe. Prezydent Duda wygłosi orędzie
W związku z 1050. rocznicą Chrztu Polski i początków państwowości o godz. 12.00 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się historyczne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu. Specjalne orędzie wygłosi prezydent Andrzej Duda.
Wczoraj w Gnieźnie rozpoczęły się centralne uroczystości Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski pod nazwą "Gdzie Chrzest tam nadzieja". Dziś główne wydarzenia jubileuszowe przenoszą się do Poznania. W uroczystościach wezmą udział władze państwowe i Konferencja Episkopatu Polski.
Przed południem w tamtejszym seminarium duchownym odbędzie się zebranie Episkopatu. O godz. 12.00 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczną się uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego z orędziem Prezydenta RP, po których odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Zgromadzenie Narodowe.
O godz. 15.45 rozpocznie się procesja maryjna z Fary do Katedry Poznańskiej, gdzie o 17.00 rozpocznie się Msza święta.
CZYTAJ TAKŻE:
Obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wysłannik papieża: Franciszek jest duchowo obecny wśród nas
Polecamy Ściśle Jawne
Wiadomości
Najnowsze
Kosiniak-Kamysz chwali się dostawami Abramsów. Błaszczak: "Nie ma za co"
Kolejna WSTYDLIWA znajomość Czarzastego. Jest w radzie fundacji, której szefem jest jawny zwolennik Rosji [SONDA]
Oszustwa na testach na obywatelstwo. Tak Niemcy dali się oszukiwać imigrantom