Hillary Clinton straciła Wirginię Zachodnią. Umacnia się pozycja Donalda Trumpa

Artykuł
Twitte@HillaryClinton

W kolejnych prawyborach przed listopadowymi wyborami prezydenckimi kandydatka z partii demokratycznej przegrała z swoim kontrkandydatem Bernim Sandersem. Bez zaskoczenia zakończyły się prawybory wśród Republikanów, gdzie Trump nie ma już kontrkandydatów.

Chociaż obydwoje głównym kandydatów zostawiają powoli swoich kontrkandydatów w tyle, to w Wirginii Zachodniej Clinton przegrała z Bernim Sandersem. Sanders zwyciężył też w Nebrasce, gdzie prawybory demokratów odbyły się 8 marca.

W obydwu tych stanach zwycięstwo odniósł Donald Trump, który po wycofaniu się Teda Cruza i Johna Kasicha został jedynym kandydatem w tej partii. Kontrowersyjny miliarder jest już coraz bliżej uzyskania 1237 głosów delegatów, potrzebnych do uzyskania nominacji prezydenckiej.

W przyszły wtorek odbędą się kolejne prawybory w Oregonie, gdzie głosują wyborcy obu partii, oraz w Kentucky, gdzie głosują tylko Demokraci.


Czytaj również:

Muzułmanie nie wjadą do USA? Trump zrobi wyjątek dla nowego burmistrza Londynu

USA przyjmie 10 tysięcy imigrantów z Syrii. "Celem jest przekonanie społeczeństwa, że przyjęcie uchodźców jest słusznym krokiem"

Źródło: theatlantic.com, abc.net.au

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy