Hejterskie plakaty z min. Szumowskim. MZ: Sprawa trafi do prokuratury

Artykuł
Telewizja Republika

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiedział, że resort złoży do prokuratury zawiadomienie w sprawie hejterskich plakatów uderzających w ministra Łukasza Szumowskiego.

MZ będzie domagać się także „sprostowania kłamliwych, fałszywych informacji” zamieszczonych w „Gazecie Wyborczej”.

Wiceminister Cieszyński odniósł się do materiału opublikowanego przez dziennik „Gazeta Wyborcza” oraz portal gazeta.pl. W artykułach, jak wskazał polityk, „znalazły się nieprawdziwe informacje dotyczące zarówno zakupów realizowanych przez ministerstwo zdrowia, jak i nieprawdziwe sugestie dotyczące tego, jakoby z ministerstwem zdrowia kontaktowało się w sprawie zakupów Centralne Biuro Antykorupcyjne”.

– W związku z powyższym dzisiaj złożymy wniosek o sprostowanie zarówno do pana Michnika, w ramach drukowanego wydania „GW”, jak i pana Kurskiego, odpowiadającego za portal wyborcza.pl. Będziemy się domagali sprostowania kłamliwych, fałszywych informacji, które zostały podane do publicznej wiadomości- zapowiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

– Ponadto zgłosimy do prokuratury informację na temat tego, co widziała cała Polska w ubiegłym tygodniu, czyli hejterskiej akcji plakatów, które na nośnikach firmy z koncernu Agory, na przystankach komunikacji miejskiej zawisły i uderzały w dobre imię pana ministra Łukasza Szumowskiego i jego rodziny- podkreślił Janusz Cieszyński.

 

 

Źródło: TVP Info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy