Groźny terrorysta skazany na śmierć! Zajmował się szkoleniem dzieci

Artykuł
wikimedia.org

Tariq Jadun - obywatel Belgii marokańskiego pochodzenia, który na nagraniach propagandowych IS groził dokonaniem ataków terrorystycznych w Europie został skazany na śmierć przez Najwyższy Sąd Karny w Iraku.

Tariq Jadun był znany jako Abu Hamza al-Belżiki. Został uznany winnym członkostwa w terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie oraz przeprowadzenie wielu operacji z jej ramienia.

Abdul-Sattar al-Bajrakdar - przedstawiciel irackiego wymiaru sprawiedliwości stwierdził, że Jadun zajmował się szkoleniem ,,Młodych Kalifatu'', czyli militarnego oddziału dzieci. 

Do schwytania terrorysty doszło w lipcu ubiegłego roku w trakcie walk w prowincji Niniwa. 

Iracka Najwyższa Rada Sejmowa opublikowała raport, według którego był on odpowiedzialny za stworzenie szeregu komórek ISIS w Europie. 

Bajrakdar oświadczył, że al-Belżiki to  jeden z najgroźniejszych zagranicznych terrorystów w szeregach ISIS.

Wyroki śmierci, które są ostatnio często wydawane przez irackie sądu spotykają się z krytyką ONZ, Unii Europejskiej oraz międzynarodowych organizacji humanitarnych. Większość państw europejskich nie chce jednak przyjmować z powrotem obywateli, którzy wyjechali do Iraku oraz Syrii, aby służyć w szeregach Państwa Islamskiego. 

Większość państw europejskich nie chce jednak przyjmować z powrotem swoich obywateli, którzy wyjechali do Iraku i Syrii, aby walczyć w szeregach ISIS. 

 

Źródło: rmf24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy