Gorąco w Hiszpanii! Brutalne starcia w Barcelonie, 43 osoby zostały ranne
43 osoby zostały ranne, a 12 zostało zatrzymanych w trakcie starć, do których doszło w Barcelonie oraz pobliskiej Tarragonie.
Pretekstem do protestów jest wyjazdowe posiedzenie hiszpańskiego rządu, zorganizowane właśnie w stolicy w stolicy Katalonii w pierwszą rocznicę ogłoszenia przez lokalny rząd deklaracji o niepodległości. Do wyjścia na ulicę wezwały samozwańcze tzw. Komitety Obrony Republiki.
W regionie zablokowanych zostało ponad 20 dróg, między innymi dwie autostrady. Katalońscy przywódcy apelują o utrzymanie pokojowego charakteru protestów, nie zapobiegli jednak aktom przemocy. Jak informują media, zebrani między innymi starli się z policją, którzy usiłowali przerwać blokadę jednej z ulic. Wśród osób rannych jest 28 policjantów.
Dramatyczne obrazy z ulic Barcelony!#Catalunya #Barcelona #Spain pic.twitter.com/ur3AKDUlIu
— Magda M (@modliszka30) 21 grudnia 2018
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry
Rząd Tuska nie ma na leczenie onkologiczne Polaków. Znalazły się miliony na pomoc wojskową dla Ukrainy
Najnowsze
Zembaczyński naśmiewał się z choroby Zbigniewa Ziobry
Czarnek ostro o rządzie Tuska: "To jest zdrada"
Marianna Schreiber i Piotr Korczarowski rozstali się. „Nasze światy nie schodzą się w jeden”