Gociek: Czy działacze PO uważają, że Polska znalazła się pod jakimś nazistowskim zaborem?

Artykuł
Piotr Gociek
Telewizja Republika

Dzisiaj w Telewizji Republika "odkodowywał Polskę" Piotr Gociek.

– Chciałbym wrócić do podniosłych chwil, które dzięki PO mogliśmy przeżyć, niestety nie wszyscy na żywo – wiadomo, hale mają swoje ograniczone pojemności. Zawsze po imprezie Platforma Obywatelska wrzuca na swój Facebook taki surowy materiał, 1.5 godziny opowieści, a po jakimś czasie, troszeczkę specjaliści od wizerunku potrzebują na to by popracować, pojawiają się takie profesjonalne klipy, w wyborczym klimacie. Dwa dni temu pojawił się klip Polska Obywatelska 2.0, czyli przesłanie z konwencji programowej Platformy Obywatelskiej – zauważa publicysta.

 

– Od czego tu zacząć? Cytat za cytatem, „chodzi o to, żeby odzyskać to co straciliśmy” apeluje Lech Wałęsa. To właściwie wariacja tego słynnego zdania Agnieszki Holland „żeby było jak było”. Z nowej świętej… przepraszam, zwykłej trójcy: obywatelskość, praworządność, odwaga. Szczególnie praworządność wydaje się bardzo ciekawa, aż prosiłoby się o przeróbkę piosenki Marka Grechuty „ważne są tylko te akta sprawa CBA, których jeszcze nie znamy” – dodaje Piotr Gociek.


– Co do samego wprowadzenia – skąd to Wolne Miasto Gdańsk? Tak się zaczęło przy okazji świętowania 30 rocznicy ustanowienia Trybunału Konstytucyjnego, nagle wszyscy zaczęli mówić, że trybunał, działacze PO zaczynają gościć w Wolnym Mieście Gdańsku. Czy działacze PO uważają że reszta Polski znalazła się pod jakimś nazistowskim zaborem? Akurat z Niemcami Prawa i Sprawiedliwości kojarzyć nie możemy – zakończył prowadzący program.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy